אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציבור יוכל להשפיע מהסלון בבית על שכר בכירי החברות הציבוריות צילום: בלומברג

הציבור יוכל להשפיע מהסלון בבית על שכר בכירי החברות הציבוריות

ועדת החוקה של הכנסת אישרה הפעלה של מערכת הצבעה אלקטרונית שתאפשר למשקיעים פרטיים להצביע באסיפות כלליות באמצעות האינטרנט

14.05.2014, 15:11 | רחלי בינדמן

ועדת החוקה של הכנסת בראשותו של ח"כ דוד רותם אישרה היום תקנות לתחילת פעולתה של מערכת הצבעה אלקטרונית. המערכת, אותה הקימה רשות ניירות ערך, תאפשר לבעלי ניירות ערך מקרב הציבור להצביע באסיפות של חברות ציבוריות הנסחרות בת"א באמצעות האינטרנט.

במצב הדברים הקיים, הציבור המעוניין לממש את זכותו ולהצביע באסיפות השונות, נאלץ לעשות זאת בדרך מסורבלת של השגת אישור בעלות ונוכחות פיזית באסיפה או שליחת הצבעתו לחברה. עם הפעלת המערכת יוכל כל מחזיק בניירות ערך, ממש מהסלון שבביתו, לקבל אישור בעלות ולהצביע באמצעות מערכת פשוטה, בכל אסיפה שבה הוא זכאי להצביע. 

מדובר בעוד שלב בדרך לחיזוקו של שוק ההון בישראל ולהפיכתו לשוק הון משוכלל, מתקדם ומוביל. לאחר אישור התקנות בוועדות הכספים והמדע תחל המערכת לפעול. יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר אמר: "אישור התקנות הוא צעד משמעותי לשמירת עניינם של המשקיעים מהציבור".

יצויין כי היום מי שמחוייב להצביע באסיפות הכלליות הם הגופים המוסדיים המנהלים כספי ציבור והם שמכריעים סוגיות דוגמת עסקאות בעלי עניין ושכר בכירים. הציבור כמעט שלא מצביע באסיפות, בעיקר בשל חוסר מודעות אך גם בשל ההליך המסורבל שמנע עד כה גם ממשקיעים שרצו להשפיע מלעשות זאת.

להצביע מהבית, צילום: ניצן סדן להצביע מהבית | צילום: ניצן סדן להצביע מהבית, צילום: ניצן סדן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות