אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי הדסה מאיימים בעבודה במתכונת חירום ממחר צילום: ענר גרין

עובדי הדסה מאיימים בעבודה במתכונת חירום ממחר

האחיות עובדי המינהל והמשק בהדסה מאיימים לשבש את הפעילות בבית החולים אם המדינה לא תגיע איתם להסכמות על תוכנית ההבראה

14.05.2014, 16:58 | מיקי פלד

האחיות ועובדי המינהל והמשק בבית החולים הדסה מאיימים להתחיל החל ממחר בשעה 11:00 לעבוד במתכונת חירום וכתוצאה מכך עשויים להיגרם שיבושים קשים בפעילות בית החולים. הרופאים ימשיכו לעבוד כרגיל. בנוסף לעיצומים עובדי הדסה מתכננים לקיים מחר שתי הפגנות. 

קראו עוד בכלכליסט

העיצומים עליהם הכריז עתה ועד עובדי המנהל והמשק כי במידה ומשרד האוצר לא יציע פתרון מיידי למשבר הם יחלו בעיצומים. משמעות המעבר למתכונת חירום היא הפסקת עבודתו של הצוות במרפאות, מכונים, שירותים אבולטוריים ואשפוזי יום. בחדרי הניתוח ינותחו מקרים דחופים בלבד ובמחלקות טיפול נמרץ, פגים, חדרי לידה, דיאליזה ויחידות הפריון – יעבוד צוות במתכונת מצומצמת.

אחת מהפגנות של עובדי הדסה (ארכיון), צילום: ענר גרין אחת מהפגנות של עובדי הדסה (ארכיון) | צילום: ענר גרין אחת מהפגנות של עובדי הדסה (ארכיון), צילום: ענר גרין

היום קיימו עובדי הדסה אסיפת הסברה בכניסה לבית החולים בעין כרם. העובדים טענו כי משרדי האוצר והבריאות חזרו בהם מהסיכומים שהושגו עם האחיות ועובדי המינהל והמשק. בשבוע שעבר. אתמול הגישה המדינה לבית המשפט המחוזי בירושלים את תגובתה למתווה ההבראה של הנאמנים ובו בין השאר נכתב כי היא מתנגדת להחזר אוטומטי של קיצוץ השכר עוד 10 שנים אלא רוצה להתנות אותו במצבו הפיננסי של בית החולים.

עד כה לא ברור האם יילכו מחר עובדי ושאר נושי הדסה להצביע בעד מתווה תוכנית ההבראה או לא. בשעות אלו מתנהלות שיחות בין הנאמנים, הרופאים והמדינה בניסיון להגיע להסדר מוסכם להבראת בית החולים.

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אמר היום כי "האחריות הציבורית מחייבת לעמוד בהסכמים שהושגו להצלת הדסה באופן מיידי. לא ייתכן כי בסיומו של משא ומתן ולאחר שהושגו ההסכמות בין נציגות העובדים לבין מנכ"ל הדסה, אביגדור קפלן, נאמני בית החולים ואנשי האוצר, מנסה משרד האוצר לסטות מהסיכומים בישורת האחרונה. הצלת הדסה צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות של משרד האוצר. אני קורא לשר האוצר למנוע את החרפת המשבר ולמנוע את פירוק הדסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות