אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריאל ללפיד: מנע פגיעה בעולים שלא שרתו בצבא, במסגרת תוכנית 0% מע"מ צילום: ענר גרין

אריאל ללפיד: מנע פגיעה בעולים שלא שרתו בצבא, במסגרת תוכנית 0% מע"מ

עולים חדשים רבים מגיעים לישראל בגילאים בהם הצבא אינו מבקש לגייסם ולא יוכלו ליהנות מההטבה

14.05.2014, 17:26 | עינת פז-פרנקל

שר השיכון אורי אריאל פנה היום לשר האוצר יאיר לפיד במטרה למנוע את הפגיעה המסתמנת באוכלוסיית העולים במסגרת תוכנית מע"מ בשיעור אפס על רוכשי דירה חדשה במחיר של עד 1.6 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

"חלק ניכר מאוכלוסיית העולים החדשים המונה מאות אלפי אזרחים הודרו מתוכנית המע"מ 0", כתב אריאל. "אסור לפגוע באוכלוסיית העולים החדשים שלא נכללים בהטבה. הדבר נכון גם מבחינה ערכית-ציונית ולטובת עידוד העלייה וגם מבחינה מקצועית – כדי להגדיל את היקף הזכאים הפוטנציאלי להטבה, כך שהדבר יסייע להשפעה על שוק הדיור כולו ולהורדת מחירים".

עולים חדשים בנתב"ג (ארכיון), צילום: מיכאל קרמר עולים חדשים בנתב"ג (ארכיון) | צילום: מיכאל קרמר עולים חדשים בנתב"ג (ארכיון), צילום: מיכאל קרמר

יצוין כי עולים חדשים רבים מגיעים לישראל בגילאים בהם הצבא אינו מבקש לגייס אותם.

מוקדם יותר הבוקר, פנתה גם שרת הקליטה והעלייה סופה לנדבר בדרישה לפתור את הסוגייה במסגרת הצעת החוק. תזכיר החוק שמכין משרד האוצר עתיד לקבוע כי רוכשי דירה ראשונה יקבלו פטור ממע"מ ברכישת דירה חדשה עד מחיר 1.6 מיליון שקל, בתנאי ששירתו בצבא; ואילו רוכשי דירות שלא שירתו יקבלו את ההטבה ברכישת דירות חדשות עד מחיר 600 אלף שקל בלבד. אך כאלה יש בשוק מאות בודדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אתם אגואיסטים וגזעניים - עולים לא מקבלים שום הטבה - רק סכום סמלי מהדינה שאפשר...
אתם מדברים בלי לדעת שום דבר על העולים. זה בושה לדבר ככה! מדובר על אנשים שנתנו את החיים שלהם למדינה !!! לא רק 3 שנים... והם לא קיבלו שום הטבה משמשעותית. רק סכום סימלי בחודשים הראשונים ועוזר לקנות חיתולים במקרה הטוב. ולא כל צרפתי קנה 3 דירות בתל אביב. האלה לא אזרחים ישראלים. הם עשירים שגרים בצרפת. צרפתית אזרחי ישראל מתקשים כמוכם לקנות דירה ראשונה ועובדים מאוד קשה. ועזבו עבודה, חברים, משפחה ומשכורת הרבה יותר גבוהה כדי לתרום למדינה. אז תבדקו לפני לדבר ותכבדו את האנשים האלה שאתם אפילו לא יכולים להבין למה הם עלו לארץ רק בגלל אהבת מדינת ישראל. כל הכבוד לשר אריאל שבודק את הדברים בעומק. מר לפיד, אני מאוד מכבד אותך וכל מה שאתה מנסה לעשות כדי לשפר את המצב, אבל אל תשכח אוכלוסיה שלמה של עולים שתרמו למדינה בצורה אחרת ממה שהגדרתם. אבל הם תרמו בצורה משמעותית והילדים שלהם כן מתגייסים.
גבריאל , תל אביב  |  03.06.14
לכל התגובות