אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
SAP מתכננת פיטורי עובדים ברחבי העולם צילום: בלומברג

SAP מתכננת פיטורי עובדים ברחבי העולם

ענקית התוכנה הגרמנית החליטה על המהלך כחלק מתהליך ארגון מחדש של מוצריה. נציגי החברה סירבו לנקוט במספר העובדים שיפוטרו

14.05.2014, 18:48 | רפאל קאהאן

חדשות רעות עבור עובדי חברת SAP, אחרי שנחשפה ב"כלכליסט" סגירת מרכז הפיתוח של החברה בכרמיאל ופיטורי 50 עובדים, מסתבר כי זהו כנראה חלק ממהלך כלל עולמי. על פי דיווח של סוכנות בלומברג היום (ד'), החברה מתכננת מהלך פיטורי עובדים נרחב בכל העולם.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שהעסיקה כ-66 אלף עובדים ברחבי העולם לפי דו"ח 2013, סירבה לנקוב במספר המפוטרים. אולם, נציג של SAP מסר כי מדובר במהלך שנועד לסייע בארגון מחדש של החברה ושלא מדובר בצמצומים שנועדו לחסוך בהוצאות. "למעשה לפי התוכנית אנו אמורים לסיים את שנת 2014 עם יותר עובדים מאשר בשנה שעברה", מסר דובר החברה. 

SAP מתחילה לפטר עובדים ברחבי העולם, צילום: בלומברג SAP מתחילה לפטר עובדים ברחבי העולם | צילום: בלומברג SAP מתחילה לפטר עובדים ברחבי העולם, צילום: בלומברג

SAP עוברת שינויים רבים בחודשים האחרונים, ביניהם מינויו של ביל מקדרמוט למנכ"ל יחיד, עזיבתם של סמנכ"ל הפיתוח הוותיק של החברה וישאל סיקה ושל סמנכ"ל מכירות מוצרי הענן שלה. עדיין לא ברור מה הכיוון אליו שואפת החברה, אך על פי ההערכות היא לא תוכל להמשיך ולהתבסס על מודל מכירת רישיונות תוכנה ותעבור כמו שאר מתחרותיה למודל מבוסס מחשוב ענן.

"המטרה שלנו להפוך לחברה פשוטה וזריזה יותר, אנו רוצים לשפר את מהירות התגובה שלנו ולפשט את תהליכי העבודה מול הלקוחות", הסביר אנדי קנדזי, דובר SAP.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות