אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדסה: השופט סירב לאשר דחייה אבל לא הבהיר של מה צילום: אלכס קולומויסקי

הדסה: השופט סירב לאשר דחייה אבל לא הבהיר של מה

נאמני הדסה פנו לשופט מינץ בבקשה לדחות את אסיפות הנושים שמתוכננות למחר וגם את הדיון לדיווח על תוצאותיהן. מינץ דחה את הבקשה "לדחות את המועד" אך לא הבהיר של מה. ככל הנראה האסיפות לא יתקיימו מחר

14.05.2014, 20:00 | ענת רואה

מבוכה לנאמני הדסה עו"ד אשר אקסלרד ועו"ד ליפא מאיר: השופט דוד מינץ מבית המשפט המחוזי בירושלים דחה לפני זמן קצר את בקשתם של השניים לדחות את אסיפות הנושים בחמישה ימים על מנת לאפשר את המשך המו"מ עם המדינה וכן לדחות במספר ימים את הדיון לדיווח על תוצאות האסיפה.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, השופט מינץ לא הבהיר האם הוא דוחה את בקשת דחיית האסיפות או דוחה הבקשה לדחות מועד הדיון או שמא דוחה את שתי הבקשות גם יחד. בהחלטה קצרה כתב השופט מינץ: "המועד יישאר על כנו והדיווח יינתן מיד בסיום האסיפות או בבוקרו של יום הדיון". זאת במענה לבקשת הנאמנים "להורות על דחיית מועד כינוס אסיפות הנושים" וכן "בהתאם לדחות את מועד הדיון".

הנאמנים עוה"|ד אשר אקסלרוד (מימין) וליפא מאיר, צילום: נמרוד גליקמן, גיא אסיאג הנאמנים עוה"|ד אשר אקסלרוד (מימין) וליפא מאיר | צילום: נמרוד גליקמן, גיא אסיאג הנאמנים עוה"|ד אשר אקסלרוד (מימין) וליפא מאיר, צילום: נמרוד גליקמן, גיא אסיאג

הפרשנות הראשונית המתקבלת מהדברים היא כי השופט מינץ מסרב לאשר דחייה של אסיפות הנושים מחר. עם זאת, בשלב זה נראה בלתי אפשרי לכנס מחר אסיפות מפני שהמו"מ בין הצדדים עדיין נמשך.

מאחר שהדיון בפני מינץ אמור להתקיים רק ביום רביעי, בהדסה בחרו להסיק מהחלטת השופט שהוא סירב לדחות את הדיון בלבד. המשמעות היא שלפי פרשנות זו, ניתן לקיים את האסיפות ביום ראשון או שני, ובהתאם להחלטת מינץ להגיש לו דיווח על האסיפות מיד לאחריהן או ביום רביעי בבוקר.

הפרשנות של הדסה מסתמנת נכונה מפני שבכל מקרה הדיון בבית המשפט יערך רק ביום רביעי, כך שאין לכאורה היגיון שהשופט יכפה לערוך דווקא מחר את אסיפות הנושים, כשהמו"מ עדיין בעיצומו ואין מסמך ברור עליו ידרשו הנושים להצביע, כשלאחר מכן ממילא כל הצדדים ימתינו עוד 6 ימים שלמים עד לדיון בבית המשפט.

יש לציין כי גם בשבוע שעבר מסר השופט מינץ החלטה קצרה מאוד שפרשנותה לא היתה חד משמעית: כשהנאמנים ביקשו לאשר להם שכר טרחה חודשי בסך 150 אלף שקל לכל אחד מהם למשל 3 חודשים (כלומר 900 אלף שקל לשניהם יחד, ובתוספת מע"מ והוצאות). השופט החליט שכל אחד מהנאמנים יקבל שכר טרחה בסך 100,000 שקל ובתוספת מע"מ, אך לא הבהיר האם הסכום הוא לחודש או לכל 3 החודשים.

הנאמנים הניחו תחילה כי הכוונה היא לסכום חודשי לכל אחד מהם, כלומר 600 אלף שקל בסה"כ לשניהם ולא העלו על דעתם שמינץ פסק להם רק 33,000 שקל בממוצע לחודש לכל אחד מהם. עם זאת פניית "כלכליסט" לדוברת בתי המשפט בשאלת הבהרה למה התכוון השופט העלתה כי הסכום שקבע הינו ל-3 חודשים, כלומר 200,000 שקל בסה"כ לשני הנאמנים ובתוספת מע"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות