אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה ייצוגית נגד עיריית ת"א על חיוב תשלום להצבת מספר לבית צילום: ענר גרין

אושרה ייצוגית נגד עיריית ת"א על חיוב תשלום להצבת מספר לבית

לטענת התובע, מדובר באגרה בהיקף 88 שקל שגובה העירייה באופן בלתי חוקי עבור הצבת לוחיות המספרים לבתים

15.05.2014, 08:40 | דותן לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר השבוע ניהול תביעה ייצוגית נגד עיריית תל אביב על גביית "מס מספרים לבתים" כתנאי למתן היתר בנייה.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת התובע, מדובר באגרה בהיקף 88 שקל שגובה העירייה באופן בלתי חוקי עבור הצבת לוחיות המספרים לבתים. הבקשה לאישור התביעה כייצוגית הוגשה לפני יותר משנתיים, ולאחר הגשתה הודיעה העירייה כי אין בדעתה לחדול מהגבייה כתנאי למתן היתר בנייה, וזאת למרות המלצת בית המשפט.

התובע, בעל זכויות בהקמת בניין למגורים במגרש ברחוב נתן ילין מור בעיר, טען באמצעות עוה"ד אלכס כץ ומוטי איצקוביץ ממשרד עוה"ד כץ, גבע, איצקוביץ (KGI) כי התקנת שלט עם מספר הבניין היא "פעולה שעל הרשות המקומית להתיר לנישומים לבצע בעצמם או באמצעות גורם מטעמם, על בסיס הסכמתם ובתנאי שוק".

מנחם לייבה, מנכ"ל עיריית תל אביב יפו, צילום: עמית שעל מנחם לייבה, מנכ"ל עיריית תל אביב יפו | צילום: עמית שעל מנחם לייבה, מנכ"ל עיריית תל אביב יפו, צילום: עמית שעל

התובע הוסיף כי על עיריית תל אביב לאפשר לציבור את חופש הבחירה אם להשתמש ב"שירות" שהיא מציעה תמורת תשלום, או לוותר עליו. לדבריו, העירייה אינה יכולה לחייב בתשלום אלא את מי שהביע את הסכמתו המפורשת לכך, וזאת כדי להבטיח כי תשלום על מספרים לבתים יהיה מבחירה חופשית ולא על דרך הכפייה כפי שזה נעשה כיום. לכן טען, מדובר בגביית תשלום חובה באופן לא חוקי ולא סביר. מהעירייה נמסר: "החלטת בית המשפט התקבלה בעירייה ונלמדת בימים אלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות