אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרודרס: "70% מהמשקיעים הביעו רצון להשקיע במניות" צילום: בלומברג

שרודרס: "70% מהמשקיעים הביעו רצון להשקיע במניות"

כך על פי דו"ח המתבסס על שאלות שהוצגו בפני כ-16 אלף משקיעים מ-23 מדינות; סגן יו"ר שרודרס: "השנה המשקיעים נוקטים במדיניות השקעה גלובלית, כלומר רבים יחרגו מגבולות הידע שלהם"

15.05.2014, 19:03 | גולן חזני

המשקיעים ברחבי העולם פונים לשוקי ההון הגלובאליים בציפייה לצמיחה מחודשת בשניים עשר החודשים הבאים, כך עולה מהדו"ח השנתי של חברת ניהול הנכסים שרודרס, הבוחן את נטיות המשקיעים בשווקים. הדו"ח מתבסס על שאלות שהוצגו ל-15,749 משקיעים מ-23 מדינות.

קראו עוד בכלכליסט

מהדו"ח עולה כי למעלה מ-82% מהנשאלים מעוניינים לשמר או להגדיל את סכומי ההשקעה והחיסכון, וכ-70% מהמשקיעים הביעו רצון להשקיע במניות.

התיאבון הגובר לניירות ערך משקף תחזית כלכלית חיובית יותר לטווח הארוך, למרות התנודתיות בשוקי ההון לאחרונה. הדו"ח חושף כי משקיעים ברחבי העולם מעוניינים להשקיע בכלכלות מפותחות, מאחר והן מסתמנות כמציעות פוטנציאל רווחים יציב יותר והזדמנויות צמיחה טובות ביותר.

בנוגע לערוצי השקעה נוספים, הדו"ח חושף כי רק כ-18% מהמשקיעים יהיו מעוניינים בהשקעות באיגרות חוב, ורק כ-8% מתכננים להחזיק כסף בקרנות כספיות ובהשקעות לטווח קצר.

כאשר נשאלו על סדרי העדיפויות הפיננסיים שלהם לשניים עשר החודשים הבאים, כמעט מחצית - 48% מהנשאלים מתכננים להשקיע את הכנסתם הפנויה. שיעור קטן יותר - 23% מתכננים להפקיד כסף בתכניות חסכון, בעוד רק 9% ציינו כי ישקיעו כספים בכיסוי חוב או שיבזבזו הכנסה פנויה על רכישת מותרות.

הבהלה למניות: - סגן יו"ר שרודרס "השנה משקיעים רבים יחרגו מגבולות הידע שלהם", צילום: בלומברג הבהלה למניות: - סגן יו"ר שרודרס "השנה משקיעים רבים יחרגו מגבולות הידע שלהם" | צילום: בלומברג הבהלה למניות: - סגן יו"ר שרודרס "השנה משקיעים רבים יחרגו מגבולות הידע שלהם", צילום: בלומברג

27% מהמשקיעים השקיעו את כספם במערב אירופה, עליה חדה לעומת 10% ב-2013, ו-31% מצפים כי ארה"ב תציע הזדמנויות צמיחה חזקות, לעומת 18% בלבד בשנה הקודמת. למרות זאת, אזור אסיה-פסיפיק ממשיך לשמור על הכתר כאזור הדומיננטי ביותר מבחינת ציפיות המשקיעים לצמיחה החזקה ביותר בשניים עשר החודשים הבאים, כאשר 39% מהמשקיעים סימנו אזור זה בעדיפות עליונה. אולם, זוהי ירידה משמעותית מהשנה שעברה, שבה 46% מהמשקיעים ראו באזור אסיה-פסיפיק כיעד החם והמרכזי ביותר להשקעה.

לדברי מאסימו טוסאטו סגן יו"ר שרודרס "השנה המשקיעים נוקטים במדיניות השקעה גלובלית יותר ומעוניינים להרוויח מהזדמנויות צמיחה חדשות. חשוב לציין כי המעבר מנכסים מקומיים לנכסים גלובליים מחוץ לשווקי הבית פירושו שרבים יחרגו מגבולות הידע שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות