אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה הטילה סנקציות על הולנד: "העליבה את הנביא מוחמד" צילום: בלומברג

סעודיה הטילה סנקציות על הולנד: "העליבה את הנביא מוחמד"

מנהיג הימין הקיצוני בהולנד הפיץ סטיקרים ובהם כונה הנביא מוחמד "שקרן"; בתגובה, אסרה סעודיה על חברות הולנדיות לגשת למכרזים שלה

18.05.2014, 10:53 | דורון פסקין
סעודיה החליטה להטיל שורה של עיצומים כלכליים על הולנד בשל מה שהיא כינתה "פגיעה בדת האיסלאם והעלבת הנביא מוחמד". בין השאר הודיעה ריאד כי חברות הולנדיות לא יוכלו להשתתף במכרזים לפרויקטים ממשלתיים בין אם בצורה ישירה או כקבלניות משנה.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, הודיעה סעודיה כי תפחית למינימום את מספר הוויזות לאנשי עסקים הולנדים בתחומה כך שתותר הימצאות של הולנדים המשמשים בתפקיד מפתח בפרויקטים חיוניים בלבד. בנוסף, יופסקו חילופי משלחות עסקיות בין המדינות.

מלך סעודיה, עבדאללה. לא קיבל את הכחשת הממשלה ההולנדית במעורבותה בנושא, צילום: בלומברג מלך סעודיה, עבדאללה. לא קיבל את הכחשת הממשלה ההולנדית במעורבותה בנושא | צילום: בלומברג מלך סעודיה, עבדאללה. לא קיבל את הכחשת הממשלה ההולנדית במעורבותה בנושא, צילום: בלומברג

המהומה בין שתי המדינות החלה לפני מספר חודשים כשמנהיג הימין הקיצוני בהולנד חירט וילדרס פרסם סטיקרים שלעגו לדגל הסעודי ועליו נכתב: "האיסלאם הוא שקר, מוחמד שקרן והקוראן הוא רעל". ממשלת הולנד טענה בפני הסעודים כי אין לה יד ורגל בעניין בייחוד לאור העובדה שווילדרס אינו חלק מהממשלה אך הדבר לא ריצה את הסעודים.

השוק הסעודי חשוב להולנד ובשנה שעברה הגיע שווי הייצוא לכ-3.2 מיליארד דולר, קרי כ-0.5% מכלל הייצוא ההולנדי.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת)

www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות