אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסנאט יצביע השבוע על מינוי סטנלי פישר לסגן יו"ר הפד צילום: רויטרס

הסנאט יצביע השבוע על מינוי סטנלי פישר לסגן יו"ר הפד

עם זאת, הסנאט אינו צפוי לקיים הצבעה לאישור שני מינויים אחרים בפד של לייל בריינרד וג'רום פאול. גם לאחר האישור של השלושה, יהיו חסרים בה עוד שני חברים

18.05.2014, 13:55 | שירות כלכליסט
הסנאט האמריקאי מתוכנן להצביע בהמשך השבוע על מינויו של סטנלי פישר לתפקיד סגן יו"ר הבנק הפדרלי המרכזי. ההצבעה מתוכננת להתקיים לפני יציאת הסנאט לפגרה. פישר אמור לשמש כסגנה של ג'נט ילן.

קראו עוד בכלכליסט

הבטחת המינוי של פישר מהווה צעד מרכזי בחיזוק הוועד המנהל של הבנק המרכזי, שבשלב זה נותר עם מספר מקומות פנויים במועצת המושלים. לפי דיווח ברויטרס, הסנאט קרוב לוודאי שיקיים הצבעה מקדימה ביום שלישי, שתאפשר את קיום ההצבעה הרשמית לאישור המינוי כבר למחרת.

פישר (70), לשעבר נגיד בנק ישראל, אמור לזכות לפי ההערכות באישור בקלות. עם זאת, הסנאט אינו צפוי לקיים הצבעה לאישור שני מינויים אחרים בפד, של לייל בריינרד (52), לשעבר בכירה במשרד האוצר ושל ג'רום פאול שאמור לכהן קדנציה שנייה במועצת המושלים.

סטנלי פישר וג סטנלי פישר וג'נט ילן | צילום: מיקי אלון, בלומברג סטנלי פישר וג

בהמשך החודש יעזוב את המועצה ג'רמי סטיין, כך שבמידה והסנאט לא יאשר את המינוי של פישר לפני כן, יוותרו בה שלושה חברים בלבד, לראשונה ב-100 שנות ההיסטוריה של הבנק. בכל מקרה, גם לאחר האישור של פישר, בריינרד ופאואל, יהיו חסרים בה עוד שני חברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות