אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דן אריאלי ויואב שוהם גייסו 7 מיליון דולר ל-Timeful

דן אריאלי ויואב שוהם גייסו 7 מיליון דולר ל-Timeful

שני החוקרים מפתחים בימים אלה את האפליקציה, שתתחרה ב-Any.Do וצפויה לשלב מידע ממספר מקורות כדי לסייע למשתמש לנהל משימות ולו"ז. את הגיוס הובילה קרן קושלה ונצ'רס והשתתפו בו אשטון קוצ'ר ומנכ"ל זינגה, דון מטריק

18.05.2014, 16:48 | אסף גלעד

שניים מהישראלים הבכירים באקדמיה בארה"ב, הפרופסורים דן אריאלי ויואב שוהם, מגייסים 6.8 מיליון דולר לפיתוח אפליקציית מסייע אישי לניהול הזמן. בחברה השקיעו אשטון קוצ'ר, שכבר השקיע בעבר בסטארט-אפ קטנגו של שוהם, מנכ"ל זינגה דון מטריק וכן את קרנות הצמרת קושלה ונצ'רס, קליינר פרקינס, דאטה קולקטיב וכן קרן ההון סיכון הישראלית פיטנגו. הגיוס נחשף לראשונה באתר TechCrunch.

קראו עוד בכלכליסט

שני המייסדים הם חוקרים ישראלים שמנהלים קריירות אקדמיות מצליחות בארה"ב. דן אריאלי, שכותב טור במוסף סוף השבוע של "כלכליסט", הוא פרופ' לכלכלה התנהגותית באוניברסיטת דיוק החתום בין השאר על הספרים "רציונלי ולא במקרה" ו"לא רציונלי אבל לא נורא".

יואב שוהם (במרכז) ועובדי קטנגו, אותה מכר לגוגל יואב שוהם (במרכז) ועובדי קטנגו, אותה מכר לגוגל יואב שוהם (במרכז) ועובדי קטנגו, אותה מכר לגוגל

פרופ' יואב שוהם הוא חוקר ותיק בתחום הבינה המלאכותית ומדעי המחשב ופרופסור מן המניין בסטנפורד. שוהם הוא גם יזם הייטק מנוסה, שהקים לצד הקריירה האקדמית שלוש חברות קודם לחברה הנוכחת, שתיים מהן מכר בהצלחה: את TradingDynamics מכר לאריבא בכ- 400 מיליון דולר בשנת 1999, שנה לאחר שהוקמה, ואת Katango מכר לגוגל לפני שלוש שנים, עם תחילת העבודה של ענקית החיפוש על גוגל פלוס. סכום המכירה עמד ככל הנראה על כ- 30 מיליון דולר.

את Timeful ייסדו אריאלי ושוהם יחד עם בוגר סטנפורד ג'ייקוב בנק. לחברה הצטרף גם כריס ווילדרייר כמעצב ממשק משתמש, לאחר שעבד כמנהל עיצוב מוצר באינסטגרם. האפליקציה טרם הושקה רשמית ומעט מאוד נודע עליה, למעט העובדה שהיא נועדה לסייע למשתמש לנהל משימות. ככל הנראה, מדובר באפליקצייה שתייצר המלצות למשתמש מה לעשות עם זמנו הפנוי בהתחשב בהרגלים שלו, בפעילותו במדיה החברתית, בדרך בה הוא מנצל את הזמן שלו ובהתבסס על הידע הקיים במחקר.

באתר החברה נכתב כי טיימפול תשיק אפליקציה לניהול חכם של הזמן כבר באביב הקרוב, וכי היא תביא בחשבון את הידע הקיים של המייסדים בתחומי הבינה המלאכותית, הביג דאטה, מדעי ההתנהגות ועיצוב מוצר. בכך, צפויה טיימפול להתחרות ב-Any.Do הישראלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות