אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתמודד בתוכנית ריאליטי נעצר בחשד לייבוא אסור של רכבי פאר והעלמת מס

מתמודד בתוכנית ריאליטי נעצר בחשד לייבוא אסור של רכבי פאר והעלמת מס

האיש, סוחר רכב מאילת, נעצר כאשר בא לשחרר מהמכס מרצדס 550 s ודיווח על מחיר נמוך בהרבה משוויו של הרכב. בחקירתו הודה כי תיווך בכ-30 מקרים נוספים

18.05.2014, 16:45 | עמרי מילמן

סוחר רכב מאילת שהתמודד בעבר בתוכנית ריאליטי נעצר ושוחרר בערבות בשבוע שעבר בחשד שייבא עבור לקוחותיו ייבוא אסור של רכבי פאר. האיש נעצר בשבוע שעבר על ידי מכס חיפה, כאשר בא לשחרר מרצדס 550S עבור תושב אילת בשווי של 76,700 דולר (לפי הצהרתו). המחיר הנמוך עורר את חשדם של המוכסים שפתחו בחקירה שמצאה כי שווי הרכב עומד על 129,000 דולר. כך שרק הפרש המסים בגין רכב זה עומד על למעלה מ-250,000 שקל. צו איסור פרסום הוטל על שמו של החשוד.

מכונית יוקרה מסוג מרצדס מכונית יוקרה מסוג מרצדס מכונית יוקרה מסוג מרצדס

בחקירתו, הודה האיש כי תיווך בעסקאות כאלו בלפחות 30 מקרים נוספים כך שככל הנראה נגזלו מקופת המדינה מיליוני שקלים של מסים ממכוניות היוקרה. הוא אף הסתיר עמלותיו מעסקאות אלה שנעו בין 5,000 ל-20,000 דולר ולא דיווח עליהן למס הכנסה.

בפעילות משותפת של יס"מ מכס חיפה ויס"מ מכס אילת נערך חיפוש במוסך השייך לאביו של החשוד וכן בביתו, שם נמצאו מסמכים הקושרים אותו לעבירות ומחזקים את החשדות המיוחסים לו כמו גם סמים מסוג קנאביס. סגנית נשיא בית משפט השלום באילת, השופטת שוש שטרית, אישרה את שחרורו בערבות של כהן תמורת הפקדת 20,000 שקל במזומן וערבויות בסך 100,000 שקל.

מנהל מכס חיפה קובי יהב: "בתי המכס מתמודדים מזה תקופה ארוכה בתופעת עבירות ביבוא אישי של רכבי יוקרה לישראל. מדובר בעבירות חמורות של הנמכות מחירי רכב מפוארים על מנת להתחמק מתשלומי מיסי יבוא, מתן הצהרות כוזבות, זיוף מסמכים ואף "הלבנה" בארץ של כלי רכב שנגנבו בחו"ל. היות ומדובר בנזק כספי של מאות מיליוני שקלים בשנה, מינהל המכס ימשיך באכיפה מוגברת בנושא יבוא אישי של רכב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות