אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוני בלייר לחברת החשמל: לא לנתק את זרם החשמל בגדה צילום: בשמת איבי

טוני בלייר לחברת החשמל: לא לנתק את זרם החשמל בגדה

ממשרדו של נציג הקוורטט למזרח התיכון פנו לבכירי החברה, אחרי שאלה הודיעו על כוונת הניתוק עקב חוב של 1.5 מיליארד שקל

19.05.2014, 07:53 | ליאור גוטמן

לחץ פוליטי על חברת החשמל שלא לנתק לתושבי הגדה את הזרם: שליחים ממשרדו של טוני בלייר, שמשמש כנציג הקוורטט למזרח התיכון, התקשרו בחמישי לבכירים בחברה כדי לקבל הבהרות על כוונתה לנתק לפלסטינים את זרם החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

ההבהרות נדרשו לאחר שחברת החשמל הודיעה באמצע השבוע שעבר שהיא תוריד את צריכת החשמל לתושבי מזרח ירושלים והגדה המערבית למשך שעתיים עד ארבע שעות בכל יום, זאת בשל חוב של כ־1.5 מיליארד שקל שנגרר זה כשנה וחצי. החברה עדיין לא הורידה את השאלטר לבעלי החוב, אולם בהנהלה לא פוסלים את הוצאתו של המהלך לפועל כבר השבוע.

טוני בלייר, נציג הקוורטט במזרח התיכון , צילום: בשמת איבי טוני בלייר, נציג הקוורטט במזרח התיכון | צילום: בשמת איבי טוני בלייר, נציג הקוורטט במזרח התיכון , צילום: בשמת איבי

למרות הכוונה מודעים בחברה לבעייתיות של המהלך, בעיקר מבחינה תקשורתית, ולא יבצעו אותו ללא תיאום עם משרד ראש הממשלה.

בינתיים הם מסתפקים בסנקציות אחרות. כפי שנחשף באתר "כלכליסט", בחמישי האחרון הטיל שופט בית המשפט המחוזי בירושלים ראובן שמיע עיקול של 380 מיליון שקל על כספי חברת החשמל המזרח־ירושלמית. העיקול הוטל לאחר בקשת תביעה של 531 מיליון שקל שהגישה חברת החשמל.

החברה המזרח־ירושלמית צפויה לערער על ההחלטה בשל הטענה שהיא משמשת כ"צינור", כלומר כגוף שאינו מייצר חשמל בעצמו אלא רק מספק אותו ללקוחות וזאת ללא יכולת גבייה.

בתוך כך תקיים רשות החשמל השבוע דיון בשאלה אם הפלסטינים זכאים להנחה בחשבונות החשמל. על פי הטענה של חברת החשמל המזרח־ירושלמית, מאחר שהיא מחלקת חשמל למאות אלפי לקוחות היא זכאית להנחה של עד 3%, כפי שמקובל אצל חברות אחרות. אם ההנחה תאושר, תוגש מצד הפלסטינים בקשה לקיזוז בדיעבד של ההנחה מהחוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות