אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פועלים: מרכזי שליטה של זיסר רכשה בנאמנות דירה לבתו נעמה בפרויקט ממילא בירושלים צילום: אוראל כהן

פועלים: מרכזי שליטה של זיסר רכשה בנאמנות דירה לבתו נעמה בפרויקט ממילא בירושלים

כונס הנכסים המייצג את הבנק, עו"ד ארדינסט, העביר לבית המשפט דו"ח מיוחד על מצב נכסיו של איש העסקים. ביהמ"ש מינה את ארדינסט למנהל מיוחד של אירופה ישראל, וקטורי וסי אנד סאן שבשליטת זיסר ושהוצא להן צו פירוק

19.05.2014, 08:16 | זוהר שחר לוי

עו"ד גיורא ארדינסט, כונס הנכסים של נכסי מוטי זיסר המייצג את בנק הפועלים, הגיש לביהמ"ש דו"ח המתייחס לאחזקותיה הפרטיות של מרכזי שליטה, אירופה ישראל ווקטורי שבשליטת זיסר שנקלע לקשיים.

קראו עוד בכלכליסט

בין השאר מתייחס הכונס לפרויקט ממילא בירושלים, שם מחזיקה מרכזי שליטה בשלוש דירות ששוויון המוערך הכולל הוא 14.6 מיליון שקל. לפי הדו"ח, ב־2009 חתמה מרכזי שליטה על הסכם לרכישת אחת מהדירות בנאמנות עבור נעמה זיסר, בתו של בעל השליטה, ונרשמה על שלוש הדירות משכנתא לזכות בנק מזרחי להבטחת הלוואה שנטלה מרכזי שליטה בסכום של 10.5 מיליון שקל. לדברי הכונס, הוא פנה לבנק בדרישה לקבל מידע אודות השעבוד שנרשם על הדירות ולהלוואה שלהבטחתה נרשמו, אך עד עתה טרם התקבל בידיו המידע.

השופט איתן אורנשטיין הורה על פירוקן של אירופה ישראל, וקטורי וסי אנד סאן ביץ' הוטלס שבשליטת זיסר, ומינה את עו"ד ארדינסט כמנהלן המיוחד, זאת על רקע שתי בקשות פירוק שהוגשו על ידי העובדים ועל ידי בנק הפועלים. בנוסף, עולה מהדו"ח שהגיש בימים האחרונים כונס הנכסים שמינה בית המשפט המחוזי בתל אביב כי סי אנד סאן ביץ' הוטלס, החברה הקבלנית שבנתה את פרויקט סי אנד סאן בצפון תל אביב תתקשה להמשיך להתקיים כ"עסק חי". עו"ד ארדינסט מונה לפני כשנה על רקע חוב של כ־941 מיליון שקל מצדן של החברות שבשליטת זיסר כלפי הבנק ובמסגרת הליכי אכיפת שעבוד.

להליך זה צורף בהמשך גם בנק לאומי המבקש לממש את הווילה היוקרתית של זיסר המוערכת בכ־72 מיליון שקל בשל חוב משכנתא של כ־16 מיליון שקל. כפי שנחשף ב"כלכליסט", ארדינסט הגיש דו"ח ראשון על החברות הפרטיות של זיסר, שערערו על הליך הכינוס אך הערעור נדחה. לכן, רק כעת מוגש דו"ח נוסף בעניינן. במסגרת הדו"ח מתייחס הכונס לאחזקותיה הפרטיות של מרכזי שליטה, אירופה ישראל ווקטורי. בין השאר, מתייחס הכונס לפרויקטים נדל"ניים של מרכזי שליטה בהם פרויקט סי אנד סאן שנבנה בחוף ימה הצפוני של תל אביב על ידי חברת סי אנד סאן ביץ' הוטלס.

גיורא ארדינסט , צילום: אוראל כהן גיורא ארדינסט | צילום: אוראל כהן גיורא ארדינסט , צילום: אוראל כהן

לפי הדו"ח, נכון לדצמבר 2011 נמכרו כל נכסי סי אנד סאן כשלחברה גירעון של 7.6 מיליון שקל בהון החוזר ושל 9.5 מיליון שקל בהון העצמי. "קיומה של סי אנד סאן תלוי בתמיכת מרכזי שליטה, ולפיכך קיימים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כ'עסק חי'", כתב ארדינסט בדו"ח. אשר לווקטורי, נכון לדצמבר 2011 לחברה גירעון של 152.6 מיליון שקל בהון העצמי, ו"קיימים ספקות משמעותיים באשר להמשך קיומה של החברה כ'עסק חי'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות