אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל אהובי ויונל כהן מהמרים על הקשישים הבריטיים צילום: אוראל כהן

יגאל אהובי ויונל כהן מהמרים על הקשישים הבריטיים

רבד תרכוש בתי אבות באנגליה בסכום של 183 מיליון שקל בשותפות עם רשת הדיור המוגן בית הזהב. הגילוי על העסקה המתגבשת ניתן כעת בשל הנפקת סדרת אג"ח ב' אותה מקדמת חברת הנדל"ן בימים אלו, בהיקף של 70 מיליון שקל

19.05.2014, 08:55 | אסף גילעם

רבד שבשליטת יגאל אהובי (63.8%) ורשת הדיור המוגן בית הזהב הודיעו אתמול על רכישה מהותית באנגליה. השותפות שהקימו שתי החברות אשתקד (בחלקים שווים) הודיעה על התקשרות לרכישת רשת בתי אבות בדרום מזרח אנגליה ב־31.5 מיליון ליש"ט, 183 מיליון שקל.

הרשת הנרכשת כוללת חמישה בתי אבות סיעודיים בהפעלה עצמית. כל חברה צפויה לשלם כמחצית מהסכום – 15.75 מיליון ליש"ט (91 מיליון שקל). הצדדים חתמו רק על מזכר הבנות ולרוכשות יש 90 יום לבצע בדיקת נאותות. הסיבה שרבד ובית הזהב הודיעו על המו"מ כעת קשורה לכך שרבד מקדמת את הנפקת סדרת אג"ח ב', בהיקף של 70 מיליון שקל. רבד כבר השלימה את השלב המוסדי וזכתה לביקושים גבוהים שהובילו להגדלת היקף ההנפקה הציבורית, וקיבלה כבר התחייבות מוקדמת ל־56 מיליון שקל מהסכום.

רבד מתמקדת בנדל"ן מניב ויש לה נכסים בגרמניה, אנגליה, אירלנד, שוויץ קנדה וישראל. אהובי רכש את השליטה במרץ 2007 אז עמד שוויה על 330 מיליון שקל, ובזכותו שוויה נסק לשיא בחודשים שלאחר מכן. בשלב זה לאהובי כבר היה רקורד בנדל"ן באנגליה, והוא השלים עסקאות בהיקף של 30 מיליארד שקל. באמצע יולי 2007 עמד שוויה על יותר ממיליארד שקל, אך שווי זה לא החזיק מעמד הרבה זמן ורבד החלה לאבד גובה במהירות, על רקע משבר הנדל"ן באירופה והמשבר העולמי שהגיע לשיאו בסוף 2008 כשאז צנח שוויה ל־58 מיליון שקל בלבד.

רבד הצליחה לעבור למומנטום חיובי תחת ניהולו של שרון זכות, שנכנס לתפקיד לפני כשנתיים. זכות הוביל את רבד למימוש נכסים, ששיפרו את מצב הנזילות והקטינו את המינוף ביחד עם שיפור במצב נכסי הליבה ומיקוד חדש לחברה.

בשנה שעברה מכרה רבד נכסים בשוויץ שהכניסו לקופתה 65 מיליון שקל. לאחר שנים שנאלצה להסתמך רק על הזרמת כספים של בעל השליטה ומימוש נכסים, באפריל 2013 החברה הצליחה לחזור לשוק האג"ח הקונצרניות ולגייס מעל ל־50 מיליון שקל (עם בטחונות), ובימים אלו היא משלימה הנפקה גדולה יותר ובלי בטחונות.

במקביל לכך, רבד הודיעה כי היא מעוניינת להגדיל אחזקות בבתי אבות באנגליה. באוגוסט האחרון רכשה בית אבות באנגליה, בשותפות עם בית הזהב. עבור "הנלי על התמזה" באוקספורדשיר שילמו השתיים סכום של 8.7 מיליון ליש"ט (50 מיליון שקל). כך שעם השלמת העסקה הנוכחית, יעלה היקף השקעה של המיזם המשותף בין רבד ובית הזהב להיקף של כרבע מיליארד שקל.

יגאל אהובי, צילום: תמר מצפי יגאל אהובי | צילום: תמר מצפי יגאל אהובי, צילום: תמר מצפי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות