אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל תפרון מבקש בונוס על הפסד של 11.9 מיליון שקל צילום: דורון גולן

מנכ"ל תפרון מבקש בונוס על הפסד של 11.9 מיליון שקל

הדירקטוריון החליט להעניק לגיל שמעון בונוס של 213 אלף שקל, אף שההפסד של חברת הטקסטיל גדל פי שבעה בשנת 2013

19.05.2014, 09:02 | גיל קליאן

תפרוןמבקשת את אישור בעלי המניות לחלוקת בונוס של 213 אלף שקל על 2013 למנכ"ל גיל שמעון, וכן לאשר נוסחת בונוס שתקבע אוטומטית את התגמול לשמעון החל בתוצאות 2014.

זאת אף שההפסד המיוחס לבעלי המניות של החברה גדל פי שבעה ב־2013, וכי שמעון כלל לא כיהן במהלך השנה כולה. האסיפה תתקיים ב־23 ביוני. שמעון החל את כהונתו בחברה בתחילת יולי, וכך למעשה יקבל בונוס של 2.65 משכורות על חצי שנת עבודה.

החברה מעריכה כי ב־2014 תסתכם עלות ההעסקה הכוללת של שמעון ב־2.1 מיליון שקל. עם הכניסה לתפקיד הציג שמעון לדירקטוריון החברה את התחזיות שלו ל־EBITDA שעמדו על 4 מיליון דולר. הדירקטוריון החליט כי אם יעמוד בתחזית שהציג יקבל בונוס של שלוש משכורות. בסוף 2013 הציגה החברה EBITDA של 3.8 מיליון דולר, כך שהבונוס שהוענק לשמעון נקבע על בסיס 95% עמידה ביעד.

 

נוסחת בונוס זו קובעת למעשה תשלום למנכ"ל מהשקל הראשון של ה־EBITDA, כאשר EBITDA חיובי אינו מבטיח כי לבעלי המניות של החברה יהיה רווח נקי בשורה התחתונה. ואכן, סיימה תפרון את 2013 עם הפסד של 11.9 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.7 מיליון שקל ב־2012. בחינת מחיר מניית תפרון מגלה כי בעלי המניות לא רוו נחת מהתוכנית העסקית שגיבש שמעון. ביום כניסתו של שמעון לתפקיד נסחרה מניית תפרון תמורת 11.3 שקל, ואתמול היא חתמה את המסחר במחיר של 4.7 שקל — כלומר שמעון הסב למשקיעים עד כה תשואה שלילית של 60%.

 

דירקטוריון תפרון מנמק את מענק הבונוס לשמעון בכך ש"הוביל בהצלחה במחצית השנייה של 2013 את יישומה של התוכנית העסקית שאותה גיבש מיד עם כניסתו לתפקידו". או במילים אחרות, הדירקטוריון לא חושב שיש להמתין ולראות אם התוכנית של שמעון מביאה לתוצאות גם בטווח הארוך. תפרון מציגה נוסחת בונוס שאינה נתונה לשיקול דעת לבונוסים הבאים של שמעון.

 

 

אם תאושר, הנוסחה תחושב על פי היעדים, כאשר 75% מהבונוס השנתי ייגזר מעמידה ביעד ה־EBITDA השנתי ו־25% נוספים ייגזרו מעמידה ביעד המכירות השנתי.

אם יגיע לכל היעדים שלו, שמעון יקבל בונוס של שש משכורות. אם יעבור את היעדים יוכל להגיע לבונוס של עד 7.2 משכורות. מתפרון נמסר: "מדיניות המענקים נקבעת בכפוף לעמידה ביעדים שאושרו מראש על ידי הדירקטוריון".

תפרון, צילום: דורון גולן תפרון | צילום: דורון גולן תפרון, צילום: דורון גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות