אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה ויגאל גינדי ואבי זיתוני יפצו את סולל בונה ב-7.4 מיליון שקל

משה ויגאל גינדי ואבי זיתוני יפצו את סולל בונה ב-7.4 מיליון שקל

בתום 8 שנות בורררות נקבע כי החברה המשותפת לגינדי ולזיתוני תפצה את סולל בונה בעקבות סכסוך על פרויקט מגורים בפ"ת, לאחר שהאחרונה טענה כי במהלך הבנייה הפסיקו גינדי וזיתוני לשלם עבור העבודה

19.05.2014, 10:18 | דותן לוי

בתום שמונה שנים של הליכי בוררות, קבע לפני כשבועיים הבורר אינג' אורי כהן כי על חברה משותפת שבבעלות משה ויגאל גינדי ואבי זיתוני לשלם לחברת סולל בונה מקבוצת שיכון ובינוי כ־7.4 מיליון שקל. שתי החברות, סולל בונה והחברה של גינדי וזיתוני, התקשרו ביניהן ב־2002 לטובת הקמת פרויקט מגורים הכולל 78 יח"ד בשכונת נווה עוז בפתח תקווה.

קראו עוד בכלכליסט

אלא שלטענת סולל בונה, במהלך הבנייה הפסיקו גינדי וזיתוני לשלם עבור העבודה וזאת אף שביצוע הפרויקט נמשך. ב־2006 הוגשה תביעה ראשונה של סולל בונה נגד גינדי וזיתוני על 4.8 מיליון שקל, בטענה שהם אלה שגרמו לאיחורים בקצב הבנייה בשל שגיאות שביצעו בפרויקט. עוד נטען כי גינדי וזיתוני לא שכרו שירותי פיקוח, מה שהקשה על הפרויקט. יצוין כי גם בפרויקט שבו קרסו המרפסות בחדרה, של גינדי השקעות שבבעלות ילדיו וחתניו של משה גינדי, לא נשכר מפקח.

משה ויגאל גינדי. הגישו ערעור על פסק הבוררות, צילום: עמית מגל משה ויגאל גינדי. הגישו ערעור על פסק הבוררות | צילום: עמית מגל משה ויגאל גינדי. הגישו ערעור על פסק הבוררות, צילום: עמית מגל

באותה שנה הוגשה תביעה נגדית על 14.8 מיליון שקל, שבה טענו גינדי וזיתוני כי נגרמו להם נזקים בשל העיכוב בבנייה - אלא שבהמשך הם חזרו בהם מהחלטתם לתבוע. הבורר קבע כי על גינדי וזיתוני לשלם באופן מיידי את הפיצוי, הכולל גם ריבית פיגורים.
 
סולל בונה, שיוצגה על ידי עו"ד אפרת רנד ממשרד מ.פירון ושות', הגישה בינתיים בקשה לעיקול נכסי החברה, אולם לטענתה היא מתקשה לעקל כספים מגינדי מכיוון שהכספים שהיו בחשבון החברה המשותפת שימשו לרכישת קרקעות נוספות - בין היתר לפרויקט אקו בכפר סבא. במקביל הגישו גינדי וזיתוני בקשה לביטול פסק הבורר לבית המשפט המחוזי בתל אביב. זיתוני בתגובה: "הגשנו ערעור על הבוררות למחוזי, אנו מחכים לדיון בבית המשפט".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות