אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפיתוח: מארז לטאבלט שהופך שפת סימנים לדיבור

בפיתוח: מארז לטאבלט שהופך שפת סימנים לדיבור

המוצר ישתמש בטכנולוגיית זיהוי מחוות ויתרגם את התנועה לאודיו. בשלב זה, מסוגל המארז לזהות כ-100 מילים בלבד, אך החברה המפתחת מתכננת להרחיב את אוצר המילים שלו ולהפוך אותו לכלי עזר לציבור לקויי השמיעה

20.05.2014, 16:41 | עומר כביר
מארז לטאבלט שמפתחת חברת MotionSavvy יצויד בחיישנים שיאפשרו לו לתרגם משפת הסימנים האמריקאית (ASL) לאנגלית. המכשיר, שנמצא עדיין בשלבי פיתוח מוקדמים, יכול להוות עזר משמעותי לכבדי שמיעה שמעוניינים לתקשר עם אנשים שאינם דוברים את שפת הסימנים.

קראו עוד בכלכליסט

המארז משלב טכנולוגיות של חברת זיהוי התנועה Leap Motion, והוא הוצג באירוע שערכה החברה לאחרונה. כתב אתר אנגדג'ט שנכח באירוע מספר שמנכ"ל MotionSavvy, ראיין הייט-קמפבל, הדגים איך טאבלט שהוכנס למארז שמפתחת החברה מסוגל לתרגם מ-ASL לאנגלית משפטים כמו "שלום, קוראים לי ראיין" ו"איך קוראים לך?”.

המארז של MotionSavvy מאפשר לתרגם מיידית סימנים למילים המארז של MotionSavvy מאפשר לתרגם מיידית סימנים למילים המארז של MotionSavvy מאפשר לתרגם מיידית סימנים למילים

עם זאת, הייט-קמפבל ציין שמדובר עדיין באב טיפוס: המערכת מסוגלת לזהות בשלב זה רק כמאה מילים, ומכיוון שבין דובר לדובר יש הבדלים באופן סימון המילים הזיהוי אינו עובד בהכרח בעבור כל המשתמשים (בדומה לאיך שמערכות זיהוי דיבור מתקשות לזהות מבטאים).

בלונדון, בינתיים, השיקה חברת OwnFone טלפון סלולרי ראשון שעושה שימוש בכתב ברייל ומיועד לעיוורים. למכשיר, שעלותו 60 פאונד (כ-350 שקל), חזית שהודפסה במדפסת תלת ממד ועליה שישה כפתורים בכתב ברייל: חיוג, ניתוק וארבעה כפתורים נוספים שהוגדרו מראש לביצוע שיחה ישירה למספר מסוים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות