אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריינסוויי השיגה תוצאות חיוביות לטיפול גמילה מאלכוהול צילום: עמית שעל

בריינסוויי השיגה תוצאות חיוביות לטיפול גמילה מאלכוהול

בניסוי ראשוני ב-20 מטופלים נמצאה ירידה משמעותית בהתמכרות לאלכוהול לאחר ארבעה שבועות של טיפול במערכת Deep TMS שפיתחה החברה, וכן חצי שנה לאחר תום הטיפול

19.05.2014, 14:09 | ניר צליק

בריינסווי, שפיתחה את מכשיר ה-Deep TMS לטיפול בהפרעות דיכאון ולגמילה מסמים מאלכוהול, קיבלה תוצאות חיוביות בניסוי ראשוני שנערך במכשיר כחלק מהליך הגמילה מאלכוהול. על פי התוצאות, המכשיר הראה יעילות באופן מובהק סטטיסטית הן במדידת הצריכה הקומפולסיבית של האלכוהול אחרי השימוש במכשיר והן בטיפול בדיכאון הנגרם בזמן תהליך הגמילה.

הניסוי עצמו כלל 20 חולים המכורים לאלכוהול וסובלים מדיסתמיה, המצויים בתוכנית גמילה. המכורים חולקו לשתי קבוצות, הראשונה קיבלו את הטיפול של החברה בנוסף לטיפול תרופתי לגמילה מאלכוהול ואילו השנייה קיבלה את הטיפול התרופתי בלבד.

אחרי ארבעה שבועות של טיפול נמצאה ירידה משמעותית הן בהתמכרות לאלכוהול והן בדיכאון (דיסתמיה). עם זאת, אחרי חצי שנה מהטיפול לא נמצאה מובהקות סטטיסטית למדד הדיסתמיה, כאשר בנוגע למדד ההתמכרות נמצאה מובהקות ויעילות. מסקנת החוקרים הייתה כי הטיפול באמצעות ה Deep TMS הינו בטוח ויעיל לטיפול בגמילה לאלכוהול.

בריינסווי עוסקת בפיתוח מכשיר רפואי לטיפול לא פולשני בהפרעות נפוצות בתפקוד המח. המכשיר מבוסס על סליל חשמלי בעל מבנה ייחודי המחובר לספק זרם חשמלי המשתנה במהירות ויוצר שדה מגנטי, באמצעותו ניתן להשפיע על אזורים שונים בעומק המח על ידי גירוי או דיכוי עיצבי בהתאם לתדר השדה המגנטי.

עוזי סופר מנכ"ל בריינסווי, צילום: עמית שעל עוזי סופר מנכ"ל בריינסווי | צילום: עמית שעל עוזי סופר מנכ"ל בריינסווי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות