אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגרה לרגל שיפוצים: ווטסאפ הוסרה מחנות ווינדוס פון צילום: ניצן סדן

נסגרה לרגל שיפוצים: ווטסאפ הוסרה מחנות ווינדוס פון

הגרסה של אפליקציית הצ'ט הפופולרית למערכת ההפעלה של מיקרוסופט סבלה מבאגים ותקלות - וזכתה לביקורות שליליות מצד המשתמשים. בחלק מהמקרים, התעכבו משלוח ההודעות וההתראות ב-20 דק' ויותר

19.05.2014, 18:44 | נמרוד צוק

לאחר שבועות של תקלות בגרסת הווינדוס פון של ווטסאפ, הסירה אתמול פייסבוק את אפליקציית המסרים שבבעלותה מחנות האפליקציות של מיקרוסופט באופן זמני, עד לפתרון הבעיות.

קראו עוד בכלכליסט

מי שכבר התקין את האפליקציה על המכשיר יוכל להמשיך ולהשתמש בה כרגיל. ההפניה לגרסה עדיין מוצגת באתר של ווטסאפ ודף המוצר עדיין זמין בגרסת הווב של חנות האפליקציות, אבל כפתור "התקן" הוסר ממנה, ומי שיחפש אותה בגרסת המובייל של החנות יגיע לדף ריק.

לא ניתן להתקין את ווטסאפ. מכשיר ווינדוס פון 8 של נוקיה לא ניתן להתקין את ווטסאפ. מכשיר ווינדוס פון 8 של נוקיה לא ניתן להתקין את ווטסאפ. מכשיר ווינדוס פון 8 של נוקיה

"למרבה הצער וכתוצאה של קשיים טכניים, בחרנו להשעות את זמינות האפליקציה על גבי פלטפורמת ווינדוס פון. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מיקרוסופט כדי לפתור את הבעיות ומקווים להחזיר את ווטסאפ לחנות האפליקציות בהקדם", נאמר בהודעה ששחררה החברה. הבעיה הספציפית בגינה הוסרה האפליקציה לא פורסמה, ולא ידוע בשלב זה מתי היא תוחזר לחנות.

יישום לא מעודכן

בניגוד לגרסת האנדרואיד שעודכנה בתחילת מאי, וגרסת האייפון שעודכנה במרץ, למהדורת ווינדוס פון של האפליקציה לא יצא עדכון מאז ה-10 בינואר, והיא זוכה לציון נמוך יחסית בדירוג של משתמשי החנות. עם זאת, מרבית התקלות עליהן דיווחו משתמשים היו קשורות בתאימות לגרסה 8.1 החדשה והלא מאוד נפוצה של מערכת ההפעלה הסלולרית, כאשר על גרסה 8.0 השכיחה היא אמורה לעבוד ללא בעיות מיוחדות.

הבעיות הטכניות שעשויות להיות הגורם להסרה כללו, על פי הבלוג Windows Phone Central, עיכובים בהצגה של התרעות על הודעה חדשה, שיכולים להגיע גם ל-20-30 דקות במקרים מסוימים, ואף התרעות שלא מופיעות כלל, כאשר משתמשים באפליקציה על גבי ווינדוס פון 8.1. גרסה זו של מערכת ההפעלה עדיין לא יצאה באופן רשמי והיא זמינה למשתמשים בגרסה המוגדרת כ-Preview למפתחים, וסובלת על פי דיווחים מבאגים רבים.

בחודש שעבר חצתה ווטסאפ את רף ה-500 מיליון משתמשים, על פי נתוני החברה, אבל מרביתם מריצים אותה על גבי מכשירי אנדרואיד או iOS, כאשר שיעור משתמשי גרסת ווינדוס פון מגיע לאחוזים בודדים לכל היותר, על פי הערכות (החברה אינה מפרסמת את הנתונים המדויקים).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
זה נפתר עם WP8.1
למרות שוואטסאפ כבר לא בחנות האפליקציה עדיין זמינה למי שהתקין אותה קודם, והיא עובדת נהדר עם WP8.1. כל ההתראות מיידיות. לפני זה אכן היה סיוט. לגבי הטענות של 5 - וואטסאפ זמינה במערכות הפעלה עם נתח שוק קטן יותר משל WP. זה לא סוגיה של כמות משתמשים. בכלל, וואטסאפ פופולרית בעיקר מחוץ לארה"ב ובחלק מהמדינות ל-WP יש נתח שוק מכובד מאוד.
מישהו  |  25.05.14
5.
לכול המתענינים
מיקרוסופט שילמה (טוב) לכול מפתחי האפליקציות הרציניות כדי שיוציאו גירסה לחלונות , כנראה שהמחיר שמיקרוסופט שילמה ל ווטסאפ לא הצדיק השקעה ובדיקות תיקונים ולכן האפליקציה הורדה. די ברור שהחברה לא היתה מגיה למצב הזה עם השוק של משתמשי חלונון-פון היה רציני, אבל מדובר באחוזים בודדים של משתמשים ולכן הם לא ישקיעו הרבה בתיקון המצב. סוף פסוק - חלונות-פון כישלון מהדהד , בדיחה טכנולוגית.
ירון גיל  |  23.05.14
3.
מי שהיה מבין קצת במשימות הרקע של וינדוס פון היה יודע שהן רצות כל 20-30 דקות
לכן מקבלים התראה על הודעה חדשה רק אחרי 20-30 דקות (זה תלוי, יכול להיות שמישהו שלח לך הודעה עכשיו ובעוד 7 דקות מתוך ה-30 תעלה משימת הרקע ותודיע על הודעה חדשה), כלומר זה עניין של מזל האם תקבל את ההתראה על הודעה חדשה ממש כמה דקות אחרי שהיא נשלחה אליך או אחרי 20 דקות. ככה גם אפקליציית ה- sms ים של מיקרוסופט מאחרת בדקות ארוכות (עד חצי שעה).
מאיר  |  20.05.14
לכל התגובות