אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחרות חדשה לחברת החשמל: תחנת הכוח של דוראד החלה לספק חשמל ללקוחותיה צילום: בני מור

תחרות חדשה לחברת החשמל: תחנת הכוח של דוראד החלה לספק חשמל ללקוחותיה

דוראד מסוגלת לספק כ-850 מגה וואט, השווה לכ-6.5% מכושר הייצור המקסימלי של חברת החשמל. ההערכות הן שתפוקתה תלך ותעלה באמצע הקיץ הקרוב

19.05.2014, 15:11 | ליאור גוטמן

חברת החשמל הודיעה הבוקר (ב') שהיא סנכרנה רשמית את תחנת הכוח הפרטית דוראד לרשת החשמל הארצית. 

קראו עוד בכלכליסט

דוראד מסוגלת לספק כ-850 מגה וואט, היקף ייצור ששווה לכ-6.5% מכושר הייצור המקסימלי של חברת החשמל. נכון לעכשיו התחנה מספקת רק כ-450 מגה וואט - הביקוש הנדרש בחודשי האביב, וההערכות הן שהתפוקה תלך ותעלה באמצע הקיץ הקרוב.

דוראד הוקמה בקרבת אשקלון בעלות של כ-4.5 מיליארד שקל. התחנה מוחזקת על ידי קצא"א (37.5%), אדלטק (18.75%), קבוצת דורי (18.75%) וחברת זורלו הטורקית (25%). בין לקוחותיה, משרד הביטחון, מקורות, רשת מלונות פתאל, אסם, שטראוס בנק הפועלים ובנק לאומי. החברה מנוהל על ישי אלי אסולין, לשעבר בכיר בחברת החשמל.  

אלי אסולין, מנכ"ל דוראד אלי אסולין, מנכ"ל דוראד אלי אסולין, מנכ"ל דוראד

הפעלת התחנה מייצרת מציאות חדשה לחברת החשמל, והיא ההתמודדות עם תחנות כוח גדולות שנוגסות ביכולת ההיצע שלה. עד יולי 2013 התחרות היחידה במשק החשמל היתה מצד תחנות כוח קטנות ובינוניות שההספק שלהם לא עלה על 100 עד 150 מגה וואט.

הסנונית הראשונה בתחום התחרות על ייצור החשמל נרשמה בקיץ שנה שעברה אז חוברה למערכת תחנת הכוח הפרטית של החברה לישראל ותאגיד וואוליה, שמסוגלת לספק 440 מגה וואט. עתה, עם כניסתה של דוראד, חברת החשמל מאבדת נתח שוק חדש של לקוחות תעשייתים. חברת החשמל כבר פרסמה בדו"ח השנתי שלה (לסוף 2013) שעד השנה הבאה היא תאבד כ-23% מהשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות