אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרב מיכאלי תוקפת את רשות המסים: "אנשים ששרים יפה, זוכים להסדר נוח" צילום: חיים צח

מרב מיכאלי תוקפת את רשות המסים: "אנשים ששרים יפה, זוכים להסדר נוח"

בדיון בוועדת חוקה חוק ומשפט יצאה חברת הכנסת נגד הצעת החוק שתסמיך עיקול רכבי חייבים. "איך רשות המסים מבקשת להעמיק את הגבייה כשבמקביל היא נותנת לאייל גולן רק 4 חודשי עבודות שירות?"

19.05.2014, 18:45 | עמרי מילמן
"איך רשות המסים מבקשת להעמיק את הגבייה כשבמקביל היא נותנת לאייל גולן רק 4 חודשי עבודות שירות"?, כך אמרה היום חברת הכנסת מרב מיכאלי בדיוני ועדת חוק חוקה ומשפט על הצעת החוק של רשות המסים שתסמיך עיקול רכבי חייבים. הדיון שהתקיים היום היה אמור להוביל להצבעה, אך חברי הוועדה לא הצליחו להגיע להסכמה, כאשר מצד אחד אנשי רשות המסים טענו כי מטרת החקיקה היא להלחם בהון השחור, בעוד חברי הכנסת, הביעו התנגדות מתוך חשש לפגיעה באזרחים מיעוטי יכולת.

קראו עוד בכלכליסט

"רק 4 חודשי עבודות שירות", צילום: אורן אהרוני "רק 4 חודשי עבודות שירות" | צילום: אורן אהרוני "רק 4 חודשי עבודות שירות", צילום: אורן אהרוני

בעוד חברי הוועדה הגיעו להסכמה על כך שלא יעוקל רכב השייך לנכה, לא הצליחו חברי הוועדה להגיע להסכמות עם רשות המסים בנוגע ליתר הנושאים. סביב החוק, שיצא מחוק ההסדרים האחרון, מקיימים כבר חודשים רבים דיונים בין רשות המסים, ומשרד המשפטים.

אחד הנושאים הסוערים בוועדה היה הצעת רשות המסים לאפשר הוצאת צו עיקול, דרך בית המשפט המחוזי עבור אדם אשר יש חשד סביר שעלול לברוח מהארץ או להבריח מהארץ את נכסיו. התנגדות רבה להצעה, אותה מקדם במרץ סגן שר האוצר מיקי לוי, נרשמה, דווקא מחברות מפלגתו, ח"כ עדי קול וח"כ קארין אלהרר, כמו גם יו"ר הוועדה ח"כ דוד רותם וח"כ מירב מיכאלי.

נקודה מטרידה שעלתה בשיח הייתה חוסר האמון של חברי הכנסת כלפי בית המשפט המחוזי, שהתבטא בכך שהם אינם ראו בו גוף בעל שיקול דעת מספק לקבוע האם סביר לעקל רכושו של אדם בשל חשש שמא יברח מהארץ. בעוד זאב פורת, סמנכ"ל בכיר לגבייה ואכיפה ברשות המסים טען כי 95% מהמקרים המדוברים בנושא זה נוגעים לארגוני פשיעה, טען ח"כ רותם כי מדובר בהטעיה וכי חלק גדול מבעלי החובות לרשות המסים הם אזרחים תמימים.

בשלב זה ח"כ מרב מיכאלי התרעמה על ההסדרים שמגיעה רשות המיסים עם חייבים. "ראינו את ההסדר שהגעתם עם אייל גולן שבמזיד העלים מס בסכום של כ- 2.5 מיליון שקל וזכה להסדר מאוד טוב - ארבע חודשי עבודות שירות. מדובר ברמאות מפורשת וחמורה שהעונש בגין העבירות שהוא הודה בהן, הוא מספר שנות מאסר. אולם, אנשים ששרים יפה, זוכים להסדר נוח. יש אי סבירות וחוסר הלימה בנושא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות