אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"סלקום ופרטנר לא שילמו על אינטרנט" צילום: שאטרסטוק

"סלקום ופרטנר לא שילמו על אינטרנט"

איגוד האינטרנט מאיים לתבוע את החברות, בטענה שלא שילמו לו מאז תחילת 2013. סלקום: פנייה לא מבוססת

20.05.2014, 10:23 | אופיר דור

איגוד האינטרנט, המפעיל את מחלף האינטרנט הישראלי, מתכוון לנקוט הליכים משפטיים נגד 012 סמייל שבבעלות פרטנר ו־013 נטוויז'ן שבבעלות סלקום בגין חוב של כרבע מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

עורכי הדין של האיגוד שלחו בינואר מכתב התראה לפני תביעה לחברות ודרשו מהן להסדיר את חובן. לטענת האיגוד, החוב של 012 סמייל עבור השנים 2013 ו־2014 עומד על 127 אלף שקל והחוב של נטוויז'ן מסתכם ב־111 אלף שקל.

מחלף האינטרנט הוא צומת שמחבר בין כל ספקיות האינטרנט ומאפשר את התעבורה ברשת בישראל. במשך השנים יצרו שלוש ספקיות האינטרנט הגדולות - נטוויז'ן, 012 ובזק בינלאומי - חיבור ישיר ביניהן והן אינן תלויות במחלף.

על רקע זה ולאור העלויות הכרוכות בחיבור למחלף האינטרנט התנתקה נטוויז'ן מהמחלף באפריל 2013, אך לבקשת המשרד התחברה אליו מחדש כעבור יומיים. משרד התקשרות לא אסר על נטוויז'ן להתנתק מהמחלף , אך ביקש מהחברה להפנות אליו בקשה מסודרת שבה היא תציג חלופות במקרה שתתנתק. החברה הגישה בקשת להתנתק מהמחלף והנושא נמצא בדיונים. לטענת האיגוד, מתחילת 2013 לא משלמת נטוויז'ן על החיבור למחלף. מסלקום נמסר: "לפנייה אין כל בסיס, והיא גם מנוגדת לסיכום עם האיגוד".

012, שהפסיקה לשלם לאיגוד בסוף שנת 2012, ביקשה להתנתק בעבר מהמחלף, אך לא עשתה זאת. מ־012 נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בשיחות עם איגוד האינטרנט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות