אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקון תקזז את ההפסדים מהבונוס של הבכירים צילום: אוראל כהן

אפקון תקזז את ההפסדים מהבונוס של הבכירים

החברה תשנה את מנגנון הבונוס, כך ששנים שבהן תהיה בהפסד יקוזזו משנים שבהן תהיה ברווח. השינוי נבע מהתנגדות המשקיעים למדיניות התגמול הישנה

20.05.2014, 08:29 | גיל קליאן

אפקון, בשליטת שלמה שמלצר, דיווחה אתמול כי היא מתקנת את מנגנון הבונוס של בכירי החברה וחברת הניהול של שמלצר עצמו.

לפי המנגון החדש, חישוב הבונוס לכל בכירי חברת התעשייה יתבצע כך ששנים בהן החברה תהיה בהפסד יקוזזו משנים בהן תהיה ברווח. ההפסד יקוזז מהרווח לפני מס עד שיקוזז באופן מלא, או עד שיחלפו שנתיים מרישום ההפסד. בדיווח ששיגרה החברה למשקיעים היא ציינה כי השינוי נבע מההתנגדויות של בעלי המניות למדיניות התגמול המוצעת. בעלי המניות של אפקון יצביעו על השינויים באסיפה שתיערך ב־28 במאי.

חברת הניהול של שמלצר מעניקה לאפקון שירותי ניהול ב־54% משרה. הבונוס שתקבל ייקבע על פי הרווח לפני מס של החברה, בנטרול רווחים והפסדים חד־פעמיים.

במקרה שבו הרווח לפני מס נמוך מ־15 מיליון שקל שמלצר לא יקבל בונוס שנתי. במקרה שבו הרווח לפני מס יעבור את 30 מיליון השקלים - יקבל שמלצר בונוס של 5% מאותו הסכום.

למענקים של שמלצר נקבעה תקרה של עד 2.5 מיליון שקל. התקרה מתייחסת לכל הסכומים שתשלם אפקון לחברת הניהול שלו, כלומר שכר בסיס וגם בונוס שנתי. בשנים האחרונות שמלצר לא מגיע לתקרה זו. ב־2013 הוא קיבל מאפקון תשלומים של 1.1 מיליון שקל וב־2012 תשלומים של 1.4 מיליון שקל.

המנגנון החדש נוגע גם לתנאי השכר של מנכ"ל אפקון, ג'רי שנירר. לשנירר מנגנון שונה לחישוב הבונוס, שייכנס לתוקפו ב־2014 אם יאושר על ידי בעלי המניות. על פי מנגנון זה, שנירר יקבל בונוס שייגזר מהרווח התפעולי של אפקון. עבור רווח תפעולי מתחת ל־26 מיליון שקל לא יקבל שנירר בונוס כלל, אם יעבור את הרף הזה יתחיל שנירר לצבור בונוס שיכול להגיע לגובה של 12 משכורות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות