אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הזאב מוול סטריט" האמיתי יכול לחייך: "ארוויח השנה 100 מיליון ד'" צילום: cc by Pjairus

"הזאב מוול סטריט" האמיתי יכול לחייך: "ארוויח השנה 100 מיליון ד'"

ג'ורדן בלפורט, סוחר המניות שעלילותיו המפוקפקות תועדו בסרט בכיכובו של ליאונרדו דיקפריו, נשא הרצאה בדובאי. מאיפה הכסף?

20.05.2014, 11:22 | שירות כלכליסט
הזאב מוול סטריט או בשמו המקורי ג'ורדן בלפורט, סוחר המניות לשעבר שהרפתקאותיו תועדו בסרט שיצא בשנה שעברה בכיכובו של ליאונרדו דיקפריו, סיפר בכנס בדובאי כי הוא ירוויח השנה יותר משהרוויח בשנות ה-90 כשמכר ללקוחות שלו אג"ח מפוקפקות.

קראו עוד בכלכליסט

סוכנות בלומברג מדווחת כי בלפורט, שחברת הברוקראג' שלו סטראטון אוקמונט גנבה לאורך שבע שנים למעלה מ-200 מיליון דולר ממשקיעים, פצח במסע הרצאות שיקיף 45 ערים ברחבי ארצות הברית.

ג ג'ורדן בלפורט. מחויב להקצות 50% מהכנסותיו כדי לפצות את קרבנותיו | צילום: cc by Pjairus ג

על פי הדיווחים, הוא מרוויח 30 אלף דולר להרצאה, זאת בנוסף לתמלוגים מרב המכר שחיבר המבוסס על חוויותיו ומהסרט שביים מרטין סקורסזה בהשראתו, שהכניס למעלה מ-400 מיליון דולר בקופות. לדבריו של בלפורט, בזכות כל ההכנסות הללו הוא צפוי להרוויח השנה "יותר מ-100 מיליון דולר".

עם זאת, הוא לא יוכל להחזיק בכל הכסף הזה. לפי הסדר הטיעון שעליו חתם לאחר מעצרו בגין הונאה, בלפורט חייב להקצות 50% מההכנסה שלו בכל שנה כדי לשלם פיצויים בגובה 110 מיליון דולר לקרבנות ההונאה של חברת הברוקראג' שלו. בלפורט אמנם הכריז כי הוא "משלם בחזרה לכולם" השנה בזכות ההון ההולך וגדל שלו; אך במשרד התובע הכללי של ניו יורק נטען כי בשנים קודמות התחמק מהעברת תשלומים לקרן הקרבנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות