אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגוני איכות הסביבה הסביבה יעתרו לבג"ץ נגד צמצום נוכחותם בוועדות התכנון צילום: קובי גדעון, לע"מ

ארגוני איכות הסביבה הסביבה יעתרו לבג"ץ נגד צמצום נוכחותם בוועדות התכנון

החברה להגנת הטבע הפיצה היום מכתב ובו יצאה נגד המהלך שמובילה ראש מינהל התכנון, בינת שוורץ, להוצאת הארגונים מהוועדה לעיניינים עקרוניים במועצה הארצית לתכנון ובנייה: "מדובר במחטף"

20.05.2014, 14:17 | יעל דראל

כיממה לאחר המכתב החריף ששלחה יו"ר איגוד המתכננים, אדריכלית עדנה לרמן, לשר הפנים גדעון סער, מגיעה התראה מצד ארגוני הסביבה על כך שמעוניינים לעתור לבג"ץ כנגד המהלך.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלחה היום (ג') החברה להגנת הטבע לשר הפנים; ליו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה, שוקי אמרני; וכן לראש מינהל התכנון, בינת שוורץ, הם מציינים כי תחת הכותרת "התייעלות", נפגע ייצוגו של האינטרס הסביבתי והאזרחי - מבלי שהובאו הוכחות לכך כי נציגי הסביבה מעכבים תהליכי תכנון.

מהלך זה, שמובל על ידי ראש מינהל התכנון במשרד הפנים, בינת שוורץ, כולל בראש ובראשונה את הוצאת נציג ארגוני הסביבה מוועדת המשנה המרכזית ביותר של המועצה הארצית – הוולנת"ע. ועדה זו, הם מבהירים, דנה בכל ההתנגדויות והעדכונים לתוכניות המתאר הארצית וממילא מלכתחילה לא היתה מאוזנת מבחינת הרכב נציגיה. הבוקר מקיימת ועדה זו דיון ראשון ללא הנציגים הסביבתיים, כאשר על סדר יומה שורה של החלטות סביבתיות, בהן בין השאר החלטות בנוגע להצבת אתרי גפ"מ (גז פחממני מעובה) בצפון.

בינת שוורץ. מובילה את המהלך, צילום: מיקי אלון בינת שוורץ. מובילה את המהלך | צילום: מיקי אלון בינת שוורץ. מובילה את המהלך, צילום: מיקי אלון

החברה להגנת הטבע, המייצגת את ארגוני הסביבה במוסדות התכנון, דורשית במכתבה לבטל את ההחלטה לאלתר וטוענים עוד כי הרכב הוועדה מתקיים כבר עשרות שנים וכי המהלך כולו בוצע ללא תיאום והודעה מראש, במעין "מחטף".

מכתב זה מגיע כאמור לאחר חשיפת "כלכליסט", על כך שמינהל התכנון מתכנן שורה של החלטות שמטרתן להצר את צעדי הנציגים הסביבתיים – בהם נציגי רשות הטבע והגנים ונציגי המשרד להגנת הסביבה. מאז פרסום הכוונה, נמתחה ביקורת נוקבת הן על שר הפנים והן על ראש מינהל התכנון, שהואשמו בכך שהממשלה מבקשת לקדם בנייה – גם במחיר של פגיעה באינטרסים סביבתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות