אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: אבי ניסנקורן יחליף את עופר עיני כיו"ר ההסתדרות צילום: עמית שעל

עכשיו זה רשמי: אבי ניסנקורן יחליף את עופר עיני כיו"ר ההסתדרות

חצי שנה לאחר שעיני המליץ על ניסנקורן, המשמש כיום כיו"ר האגף לאיגוד מקצועי, כמחליפו בתפקיד הוא נבחר היום פה אחד על ידי בית נבחרי ההסתדרות. ב-1 ביוני יחל בתפקידו החדש

20.05.2014, 14:53 | מיקי פלד

בית נבחרי ההסתדרות בחר היום (ג') פה אחד את אבי ניסנקורן ליו"ר ההסתדרות. ניסנקורן יחליף את עופר עיני ויכנס לתפקידו ב-1 ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

באוקטובר האחרון הודיע עיני כי בפברואר יתפטר מתפקידו וימליץ על ניסנקורן, שבארבע השנים האחרונות מכהן כיו"ר האגף לאיגוד מקצועי, כמחליפו בתפקיד. הכרזה זו של עיני לוותה בהליך משפטי ארוך שהגיע עד בג"ץ, בו ח"כ איתן כבל טען כי יש לקיים בחירות כלליות לתפקיד, באותו אופן שעיני נבחר לפני שנתיים. עם זאת, בג"ץ דחה את בקשת כבל.

משמאל: עופר עיני ואבי ניסנקורן. היו"ר היוצא והיו"ר הנכנס, צילום: עמית שעל משמאל: עופר עיני ואבי ניסנקורן. היו"ר היוצא והיו"ר הנכנס | צילום: עמית שעל משמאל: עופר עיני ואבי ניסנקורן. היו"ר היוצא והיו"ר הנכנס, צילום: עמית שעל

עיני נחשב למי שהצליח בשמונה שנות כהונתו להרים את ההסתדרות מהמשבר בו היא נמצאה, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת כוחה במשק ובמערכת הפוליטית. בניגוד לעיני, ניסנוקורן לא מזוהה עם מפלגה כלשהי.

ניסנקורן אמנם ייכנס לתפקיד בעוד שבועיים אך למעשה בחודשים האחרונים כבר מתפקד בפועל כמקבל ההחלטות הראשי בהסתדרות. עיני נתן לו את הבמה גם ברמה התקשורתית וגם בקבלת ההחלטות.

בית ההסתדרות, היום, צילום: עמית שעל בית ההסתדרות, היום | צילום: עמית שעל בית ההסתדרות, היום, צילום: עמית שעל

כמה מראשי הסיעות בהסתדרות שבירכו את עיני וניסנקורן ציינו כי ההצבעה פה אחד מראה על אמון בניסנקורן. איש מהם לא הזכיר את כבל וטענותיו.

לאחר הברכות אמר ניסנקורן כי: "העובדה שלקחנו את זכות ההתארגנות והפכנו אותה לדבר שציבור העובדים רוצה אותו ולמוסכמה חברתית מראה את המהפך שנעשה פה. ההסתדרות היא גורם חזק במשק ותישאר כך. היא משפיעה וחיונית לחברה הישראלית. כשאנחנו מסתכלים על ההסתדרות ובסופו של דבר בכמה מילים רוצים לראות מה המטרות המרכזיות שלה זה לא מסובך - צמצום פערים חברתיים, מלחמה בעוני, חתירה לשוויון מגדרי וההתארגנות כמכשיר העיקרי שמביא ליעדים הללו". 

עוד אמר ניסנקורן: "אנחנו לא חוששים מרפורמות ואנחנו בעד רפורמות. משק לא יכול להיות קפוא וכל משק צריך לנוע קדימה. אבל צריך לראות כיוונים נכונים. רפורמה צריכה להיות למען החברה הישראלית. ולא מסיבות אחרות כמו אישיות או פוליטיות. רפורמה צריכה להיות גם בשיתוף פעולה ותוך כבוד לאדם העובד. אם זה יהיה כך נהיה שותפים. ואם אחרת נעמוד איתן נגדן".

ניסנקורו אמר בנאומו כי "ההסתדרות היא גם תנועה חברתית" ובכך שינה, לפחות במילים עד כה, את הדרך שהיתווה עיני שהתרכז בעיקר באיגוד המקצועי.

עיני שנאם אחריו אמר: "אני אומר לממשלה תושיטו יד לטובת העבדים ואז יהיה לכם פרטנר אך אם תחשבו לרגע שעומד מולכם מישהו שאולי תוכלו לשבור טעות בידכם".

עיני ציין כי ראה ב"כלכליסט" את הפרסום הבוקר לפיו שר הכלכלה נפתלי בנט רוצה לשנות את חוק שעות עבודה ומנוחה ואמר כי "אין לי ספק שאבי ידע לפרק את מטען הצד הזה. ההחלטה התמימה הזו הולכת להוריד הרבה מאוד כסף בשוטף מציבור העובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות