אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההאטה בצריכה מאלצת את הקמעונאיות להוריד מחירים צילום: אוראל כהן

ההאטה בצריכה מאלצת את הקמעונאיות להוריד מחירים

רבוע כחול הודיעה שתוזיל עוד 200 מוצרים ברשת המזון העירונית 'מגה בעיר'. סקר שנערך עבור החברה: מעל 80% מהקונים מחוץ לעיר מצהירים שהם קונים יותר ממה שהם צריכים

20.05.2014, 17:14 | נורית קדוש

ההאטה בצריכה, שבאה לידי ביטוי מאז תחילת השנה, מאלצת את קמעונאיות המזון למצוא דרכים להניע לקוחות לחנויות. על רקע זה הודיעה רבוע כחול כי תוריד מחירי 200 מוצרים ברשת המזון העירונית מגה בעיר. המהלך הוא

בהמשך להוזלת 1,000 המוצרים בחודש אוקטובר האחרון.

הוזלת המחירים החדשה תלווה בקמפיין תדמיתי שיציג בין היתר את הגורמים הנוספים אותם יש לקחת בחשבון בעת רכישת מוצרי מזון, המייקרים את עלות סל הקנייה כגון: עלות מחיר הדלק, חריגות משמעותיות בתכנון הקנייה, קניית מוצרים מעבר לנדרש ועוד.

מסקר של חברת TNS, שנערך עבור החברה ובחן את הרגלי הצריכה בישראל, עולה כי מעל 80% מהקונים מחוץ לעיר מצהירים שהם קונים יותר ממה שהם צריכים וכי 68% מהקונים מחוץ לעיר מצהירים שהם מוציאים בקניה השבועית עד 150 שקל יותר מהדרוש. בנוסף, 60% מהנשאלים מצהירים שהם קונים עד 4 מוצרים שבסוף מתקלקלים או נזרקים לפח. כמו כן, 67% מהקונים מחוץ לעיר, חושבים שיש לחשב את עלויות הדלק כחלק מעלות הקניה מחוץ לעיר.

מגה בעיר (ארכיון), צילום: דורון גולן מגה בעיר (ארכיון) | צילום: דורון גולן מגה בעיר (ארכיון), צילום: דורון גולן

לצד שינוי מדיניות התמחור של הרשת ובהתאם למגמות המתפתחות בשוק והעלייה בצריכת מוצרי בריאות, הודיעה הרשת על הרחבת מודל עדן טבע מרקט כ"חנות בתוך חנות" גם בחלק מסניפי מגה בעיר.

מנתוני סטורנקסט לסיכום שנת 2013 עולה כי 65%% מהישראלים טוענים שבריאות הוא פרמטר חשוב בתהליך הקנייה שלהם, עלייה של 7% לעומת שנת 2012.שלושת הסניפים הראשונים בהם הוקמו חנויות עדן טבע מרקט הינם: מגה בעיר שוהם, מגה בעיר צמרות ומגה בעיר בקניון שבעת הכוכבים.

לדברי מוטי קרן מנכ"ל מגה קמעונאות: "מהלך זה משתלב היטב בתוכנית אסטרטגיית הצמיחה של החברה, ששמה לה כמטרה מרכזית ליצור בשורה צרכנית חדשה ולהעניק לכל לקוח את הפתרונות הראויים לו על פי צרכיו. מגה בעיר אינה רשת דיסקאונט ובשל עלויות התפעול הגבוהות שבהפעלת חנויות בתוך השכונות, אינה יכולה להציע מחירים זולים בדומה לפורמט הדיסקאונט. המהלך שלנו מאפשר לצרכנים להוזיל את סל הקנייה שלהם עם דגש על מוצרים המאפיינים את הסל השכונתי ועוזר להם להבין שיש עוד מספר פרמטרים חשובים בחישוב עלות סל קנייה. אם מוסיפים עלויות אלו, מגלים שהפערים בין מגה בעיר לרשתות המוזלות קטן יותר.

"אנו מאמינים כי מהלך זה יוביל לשינוי תפיסת המחיר של מגה בעיר ומגה כולה על כלל מותגיה .אנו קוראים היטב את השוק ואת המציאות הצרכנית החדשה ומבינים שאנו מחוייבים להמשיך ולשפר את חווית השירות היחודית ברשת ולהתאים את המחירים, למצב התחרות בשוק המזון", אמר קרן.

מגה בעיר אינה רשת דיסקאונט ובשל עלויות התפעול הגבוהות שבהפעלת חנויות בתוך השכונות, אינה יכולה להציע מחירים זולים בדומה לפורמט הדיסקאונט. המהלך שלנו מאפשר לצרכנים להוזיל את סל הקניה שלהם עם דגש על מוצרים המאפיינים את הסל השכונתי ועוזר להם להבין שיש עוד מספר פרמטרים חשובים בחישוב עלות סל קניה. אם מוסיפים עלויות אלו, מגלים שהפערים בין מגה בעיר לרשתות המוזלות קטן יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות