אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ריאליטי מכרה אופציה למימוש נכס בת"א ב-38 מיליון שקל

קרן ריאליטי מכרה אופציה למימוש נכס בת"א ב-38 מיליון שקל

המתחם בפינת הרחובות משה דיין וההגנה שימש בעבר כמרכזיית תקשורת של בזק ויימכר עם מימוש האופציה ליזם דוד רפאל, שמתכוון לשנות את ייעודו למגורים; בתקופת ההשבחה ישמש הנכס כבית אמנות של תושבי השכונה והסביבה

20.05.2014, 21:35 | דותן לוי

קרן השקעות הנדל"ן ריאליטי מכרה ליזם דוד רפאל אופציה למימוש הנכס הצמוד לבית בארבור בת"א, תמורת כ-38 מיליון שקל. עם מימוש האופציה תרשום הקרן רווח של כ-15 מיליון שקל ותשואה של כ-125% - זאת בתוך כ-4 שנים בלבד ממועד רכישת הנכס בשנת 2010.

קראו עוד בכלכליסט

הנכס, ששימש בעבר כמרכזיית תקשורת של חברת בזק, ממוקם בפינת הרחובות משה דיין וההגנה ומתפרש על פני כ- 3.4 דונם, עליהם בנויים כ-2,250 מ"ר. בסביבת הנכס מצוי מתחם 'בית בארבור' הכולל בתי ספר (אורט סינגלובסקי, עירוני ט'), גני ילדים, קאנטרי קלאב, פארקים פתוחים, מרכזי תרבות וספורט. בעתיד מתוכננת המכללה להנדסה וטכנולוגיה אפקה להיות כחלק ממתחם המכללות בשכונת יד אליהו. על הנכס חלה כיום תב"ע למלאכה (בהיקף של כ-120%).

הדמיה של המתחם המתוכנן הדמיה של המתחם המתוכנן הדמיה של המתחם המתוכנן

במסגרת פעולות ההשבחה קיבלה הקרן את אישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה (ת"א) לקידום תוכנית לשינוי ייעוד המתחם למגורים, מסחר ומעונות סטודנטים, תוך חיזוק השטחים הציבוריים הסובבים את האזור ופיתוחם. מתווה התוכנית יקנה זכויות להקמתם של כ-80 יחידות דיור (בגודל ממוצע של כ-80 מ"ר), כ-5,000 מ"ר לטובת מסחר במתחם וכ-2,500 מ"ר לטובת מעונות עבור כ-200-150 סטודנטים.

עד שיושלם הליך ההשבחה יהפוך הנכס למתחם אמנות ותרבות אשר ינגיש ויחבר בן הקהילה לאמנות, באמצעות עידוד יזמות קהילתית וחברתית. תושבי הקהילה המקומית והסביבה ייהנו משלל פעילויות בהן: הקרנת סרטי קולנוע, במה פתוחה להופעות, חלל להרצאות ותערוכות, שוק אמנות, דוכנים ועוד.

את קרן ריאליטי ייצגו בעסקה עו"ד משה הרדי וצורי פיקאר ממשרד 'הרצוג פוקס נאמן'.

דוד רפאל, מנכ"ל ובעלים של קבוצת רפאל נדל"ן: "'מגדלי ההשכלה תל אביב', שיוקמו על המתחם, מהווים כיום הזדמנות לרכישת נכס לצורך מגורים, או להשקעה. זאת לאור העובדה כי בפרויקט ייבנו דירות בנות 4 חדרים במחיר של כ-1.5 מיליון שקלים. להערכתי ככל שפיתוח השכונה והקמת מתחם המכללות יתקדמו - מחירי הדירות באזור זה יאמירו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות