אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המים: התייעלות תאגידי המים תחסוך השנה לצרכנים כ-100 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

רשות המים: התייעלות תאגידי המים תחסוך השנה לצרכנים כ-100 מיליון שקל

אחד היעדים המרכזיים של הרפורמה המתוכננת הוא צמצום של מספר התאגידים מ-55 לכ-15 תאגידים אזוריים

21.05.2014, 11:38 | עמרי מילמן

רשות המים הודיעה, כי בימים אלה השלימה את השלב הראשון בתכנית מוסכמת להתייעלות בפעילות תאגידי המים והביוב שאושרה על ידי הממשלה והכנסת ב2013 שכוללת אישור תכניות העבודה, היקף ההשקעות והתקציב השנתי. 

קראו עוד בכלכליסט

תכנית זו צפויה, מסבירים ברשות, להביא לחסכון של 98 מיליון שקל כבר השנה (לעומת השנים הקודמות). לדברי הרשות, התייעלות זו ממשיכה את מגמת ההתייעלות של השנים האחרונות במשק המים, אשר בין היתר, אפשרה הורדת תעריפי המים לצרכן ב-5% בתחילת השנה (ינואר 2014 ).

הפעולות המרכזיות שכלולות בתכנית ההתייעלות נוגעות לסוגיית צמצום כ"א והתקשרויות עם קבלנים, הפחתת עלויות שכירות, שיפור השירות לצרכן, שינוי תפיסה ניהולית ושיקום נרחב בתשתיות. 

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

אחד היעדים המרכזיים של הרפורמה המתוכננת הוא צמצום חד של מספר התאגידים מ-55 הקיימים לכ-15 תאגידים אזוריים.

למרות מהלך ההתייעלות פועלת בימים אלה ח"כ מירי רגב, יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, לפרק בחוק את תאגידי המים. רגב טוענת כי תאגידי המים לא השיגו את מטרתם והם אלו שהביאו להעלאת מחירי המים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מי שהביא לעליית מחירי המים זאת הממשלה שהקימה את התאגידים ונתנה להם לעשוק אותנו
מניסיוני האישי- רמת השירות ירדה- אי אפשר להשיג אותם בטלפון ועל כל דבר צריך ללכת למשרדים המפוארים שלהם ומבחינת אספקת המים אין שום שיפור- לא ראיתי קולה יוצאת מהברז... מה שכן ראיתי זה את החשבונות קופצים פי 3 אחרי תוספת המע"מ ועליית המחיר.
אבי  |  21.05.14
4.
מירי רגב היא סתם פוליטיקאית צעצוע שמחפשת דרכים לקדם את שמה
לפני שבאים ומנסים להפיל גופים יעילים שפועלים לטובת הציבור..כן כן לטובת הציבור..תתחילו לקרוא דוחות כספיים של תאגידים, תראו את כמות ההשקעות הכספיות בתשתיות שמבוצעות ותבינו שהרשויות המקומיות הם הגופים שעשו צחוק מהתושבים כי שם מעורבת פוליטיקה ובכל מה שהפוליטיקה נוגעת לא יכול להיות טוב!!!
רונית  |  21.05.14
3.
הרפורמה - צעד נוסף בדרף להפרטה
ברגע שמספר התאגידים יופחת, אפשר להתחיל למכור אותם ל'חברה' (אוליגרכים כחול לבן). כמובן שיספרו לנו שזו יביא להתיעלות, יגייס כסף מהציבור ועוד מנטרות שאהובות על הממשלה שלנו. שורה תחתונה, עוד כמה מקורבים ישתלטו על משאבי מדינה ואנחנו נמשיך לשלם יותר. תזכורת:מרגע שנוצרו התאגידים מחיר המים עלה והתחלנו לשלם מע"מ על מים!!
רמי  |  21.05.14
לכל התגובות