אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזמר אייל גולן הודה והורשע בעבירות מס צילום: אורן אהרוני

הזמר אייל גולן הודה והורשע בעבירות מס

לפי הסדר הטיעון יוטל על גולן עונש של 4 חודשי עבודות שירות. גזר הדין יינתן רק בעוד חודשיים

21.05.2014, 12:49 | זוהר שחר לוי
הזמר אייל גולן הודה והורשע הבוקר (ד') במספר עבירות מס זאת במסגרת הסדר טיעון עם רשות המסים. גם חברת ההפקות של גולן, "ליאם הפקות" ושניים ממנהליה הורשעו במסגרת ההסדר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסדר הטיעון יוטל על גולן עונש של 4 חודשי עבודות שירות, עונש שטרם קיבל את אישורו של בית המשפט.

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, לימור מרגולין-יחידי, תגזור את דינם של המעורבים רק בעוד חודשיים ועד אז יבדוק הממונה על עבודות השירות אם הם הם זכאים. בית המשפט נתן לממונה על עבודות השירות לערוך לגולן גם בדיקות לאיתור סמים כחלק מבדיקות ההתאמה.

אייל גולן בהופעה (ארכיון), צילום: נמרוד גליקמן אייל גולן בהופעה (ארכיון) | צילום: נמרוד גליקמן אייל גולן בהופעה (ארכיון), צילום: נמרוד גליקמן

גולן, הואשם ביחד עם חברת ההפקות בהעלמת הכנסות בסכום של 2.5 מיליון שקל וביחד איתו הואשמו גם מנהלים בכירים בחברת ליאם הפקות, גולן שרעבי ואריק בני משה. בתחילת החודש הגיע פרקליטו, עו"ד אודי ברזילי להסדר טיעון עם רשות המסים ולפיו הוא יודה בעבירות קלות יותר ויבצע 4 חודשי עבודות שירות. התיקון העיקרי כתב האישום בעניינו של גולן הוא המרת העבירת 'שותף לדבר עבירה' שיוחסה לו בעבירה של 'אחריות מנהל'. במסגרת ההסדר יוטל קנס כספי על חברת ליאם הפקות אולם טרם הוחלט מה יהיה גובה הקנס.

בשבוע שעבר הוגש ההסדר לבית המשפט והבוקר התייצב גולן לצד הנאשמים האחרים והודה במיוחס לו. השופטת הרשיע אותו ב-9 עבירות מס שונות. שרעבי ובני משה הודו והורשעו גם כן.

באוקטובר האחרון הגישה רשות המסים כתב אישום נגד הזמר ונגד חברת ההפקות שבבעלותו -"ליאם הפקות" - המייחס להם העלמת הכנסות בגובה 2.5 מיליון שקל וכן הגשת דו"חות כוזבים.ביחד עם גולן הואשמו גם מנהלים בכירים בחברת ליאם הפקות, שרעבי ובני משה.

לפי כתב האישום, גולן ביחד עם המנהלים, העלימו הכנסות מהופעות באירועים פרטיים ועל ספינות נופש, הגישו חשבוניות פיקטיביות על מנת להקטין את תשלום המע"מ בו היו חייבים על עסקאות שלא התקיימו בפועל וכן הגישו דו"חות כוזבים לרשות המסים.

פרקליטיו של אייל גולן, עורכי הדין דובי וינרוט ועמית חדד ממשרדו של ד"ר יעקב וינרוט מסרו בתגובה: "אייל הגיע היום לבית המשפט והודה בעובדות כתב האישום המתוקן, ובכך נטל אחריות מלאה כמנהל החברה על המעשים שנעשו על ידי חלק מהעובדים בה. אנו מאמינים כי לאחר הטיעונים לעונש, בית המשפט ישתכנע כי ההסדר העונשי המוסכם נכון וראוי בנסיבות העניין".

עו"ד ברזילי מסר: "אייל הודה באחריותו כמנהל, לאחר שתוקן כתב האישום, בעקבות דיונים שערכנו לאורך שנה שלמה עם התביעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות