אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאהו במגעים לרכישת חברת הסטרימינג RayV

יאהו במגעים לרכישת חברת הסטרימינג RayV

החברה הישראלית-אמריקאית פיתחה טכנולוגיה להזרמת וידאו ללא זמן טעינה (באפרינג), שנשענת על אחוז זעיר מרוחב הפס של המשתמשים. יאהו מעוניינת להשתמש בטכנולוגיה כדי להתחרות ביוטיוב של גוגל ואתרי וידאו אחרים

21.05.2014, 13:03 | אסף גלעד

יאהו מבקשת לחזק את שליטה בתחום הזרמת הוידאו כדי להתחרות ביוטיוב של גוגל - ומנהלת משא ומתן לרכישת הסטארט-אפ הישראלי-אמריקאי RayV, כך דיווח אמש הוול סטריט ג'ורנל.

מרבית פעילותה של החברה, המעסיקה 40 עובדים, ממוקמת בלוס אנג'לס - אך לחברה מייסדים ישראלים ומשקיעים ישראלים. בין המשקיעים המרכזיים בה נמצאים עירא עפרון, רון צוקרמן ועופר מדיה של אודי אנג'ל ועידן עופר, המחזיקה לפי מאגר המידע IVC ביותר מרבע ממניות RayV.

החברה גייסה מאז 2006 כ-27 מיליון דולר, כך שיהיה על יאהו לספק למשקיעיה לפחות פי 3-4 על הכסף שהשקיעו בה.RayV פיתחה טכנולוגיה שעושה שימוש בשיעור מצומצם של רוחב הפס מהמקובל בכדי להזרים וידיאו בסטרימינג באיכות גבוהה למחשבים וטלפונים סלולרים. כאשר מספר הצופים בשירות הסטרימינג נמוך יותר, היא יודעת להאיץ את התקשורת, בדומה לנעשה ברשתות CDN גדולות כמו אקמאי.

שירות סטרימינג שנשען על טכנולוגיית RayV שירות סטרימינג שנשען על טכנולוגיית RayV שירות סטרימינג שנשען על טכנולוגיית RayV

אם תושלם הרכישה, יהיה זה פיצוי על ניסיונותיה הכושלים של יאהו לרכוש טכנולוגיות סטרימינג ואתרי וידיאו כמו Dailymotion, Hulu, FullScreen וחברות נוספות. גם RayV בעצמה ניהלה מגעים לרכישתה בעבר, ככל הנראה עם דויטשה טלקום. החברה נוסדה בידי עומר לוצאטי, אורי בירנבאום ועופר שם טוב. גם רון צוקרמן, ממקימי סאפיינס, נמנה על מייסדי החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות