אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד כתב אישום נגד ראש עיריית נצרת עילית המושעה: לקח שוחד והפר אמונים צילום: יריב כץ

עוד כתב אישום נגד ראש עיריית נצרת עילית המושעה: לקח שוחד והפר אמונים

לפי כתב האישום, כשהתמודד שמעון גפסו על ראשות העירייה ב-2008 הוא הבטיח למספר פעילים שעבדו עבורו ועבור רשימתו כי ידאג לקבלם לעבודה בעירייה אם ייבחר וכן פעל למענם

21.05.2014, 13:32 | זוהר שחר לוי

כתב אישום נוסף הוגש הבוקר (ד') נגד ראש עיריית נצרת עילית המושעה, שמעון גפסו, המייחס לו לקיחת שוחד והפרת אמונים. נגד גפסו עומד ומתנהל כתב אישום נוסף המייחס לו לקיחת שוחד גם כן.  

קראו עוד בכלכליסט

כתב האישום שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בנצרת על ידי עו"ד רז ולטר מפרקליטות מחוז צפון, מייחס לגפסו עבירות של קבלת שוחד, התנאת שוחד והפרת אמונים. הוא הוגש לאחר שהפרקליטות קיימה בעניינו שימוע.

לפי כתב האישום, כשהתמודד גפסו על ראשות עיריית נצרת עילית בשנת 2008 הוא הבטיח למספר פעילים שעבדו עבורו ועבור רשימת "עורי עיר" שבראשה עמד כי תמורת פעילותם ידאג לקבלם לעבודה בעירייה אם ייבחר לראשות העיר. גפסו, כך נטען באישום, הבטיח לאחד הפעילים משכורת שתהיה גבוהה מ-6,000 שקל בחודש ולפעיל נוסף הבטיח כי יקבל תפקיד בכיר בעייריה. אותם פעילים, כך נטען, פעלו לטובת גפסו ורשימתו בבחירות בעקבות הבטחות אלו.

לאחר הבחירות, נטען עוד בכתב האישום, פעל גפסו לקבל לעבודה בעירייה פעילים שעבדו עבורו ובהם את שני הפעילים שהוזכרו. אחד מהם נקלט לעבודה בעירייה ופוטר בהמשך והשני לא התקבל בסופו של דבר לעבודה בעירייה.

שמעון גפסו בדיון בביהמ"ש (ארכיון), צילום: אוראל כהן שמעון גפסו בדיון בביהמ"ש (ארכיון) | צילום: אוראל כהן שמעון גפסו בדיון בביהמ"ש (ארכיון), צילום: אוראל כהן

"במעשיו אלה", נכתב בכתב האישום, "הבטיח הנאשם לפעילים שעבדו עבורו עבודה בעירייה, בתמורה לפעילותם במערכת הבחירות. בכך, התנה הנאשם בין פעולה הקשורה בתפקיד ראש העירייה, לבין קבלת שירות מפעילים אלה במערכת הבחירות".

נגד גפסו מתנהל בימים אלו כאמור הליך פלילי נוסף, כתב אישום שהוגש ביוני 2013 לבית המשפט המחוזי בחיפה המייחס לו לקיחת שוחד.

לפי האישום גפסו וסגנו גרמו לפיטוריה של גרושתו של חבר מועצת העיר משום שלא הסכים לעזוב את תפקידו. בעקבות כתב אישום זה הושעה גפסו מתפקידו למשך ארבעה חודשים על ידי הוועדה להשעיית רשויות בשל הגשת כתב אישום.

במקביל להגשת כתב האישום היום, הפרקליטות הודיעה כי החליטה לסגור את תיק החקירה בו נחשד גפסו באי פרסום הסכם קואליציוני שנערך עם הרשימה המשותפת לדו-קיום ובעבירות נוספות הקשורת להסכם זה, שנערך לאחר הבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2008.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות