אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי מחסני חשמל לשעבר מבקש למחוק התביעה נגד עמי סגל

בעלי מחסני חשמל לשעבר מבקש למחוק התביעה נגד עמי סגל

שמואל מנדיזיצקי הגיש תביעה נגד הבעלים לשעבר של בית ההשקעות אלפא פלטינום בטענה כי סגל גנב 29 מיליון שקל מחשבונו. הסיבה למחיקה: בקשת השופט שהתובע יעשה זאת עד שיגבש את מלוא הראיות

21.05.2014, 15:41 | תומר גנון

איש העסקים שמואל מנדיזיצקי, הבעלים של מחסני חשמל לשעבר, מבקש למחוק את התביעה שהגיש נגד איש העסקים עמי סגל, הבעלים לשעבר של בית ההשקעות אלפא פלטינום. כך עולה מבקשה שהגישו היום (ד') באי כוחו, עוה"ד רועי סלוקי ואסף ברם, לבית המשפט המחוזי בת"א.  

קראו עוד בכלכליסט

מחיקת התביעה היא לאור המלצתו של השופט חאלד כבוב לסיים הליך זה, עד שהתובע מנדיזיצקי יגבש את מלוא הראיות שנתפסו במסגרת חקירה שניהל בעל התפקיד שמינה בית המשפט, רו"ח חיים סקאל ,לאיתור מאות מיליוני שקלים שקיבל סגל ממשקיעיו.

על פי הבקשה שהוגשה היום, בדו"ח שמסר רו"ח סקאל לבית המשפט לפני כחצי שנה נקבע, כי "סגל טען כי הקרנות בהן הושקע הכסף הינן קרנות גידור, וזאת בניגוד לאופן בו מופיעה האחזקה בקרנות בדפי חשבון הבנקים הפועלים והבינלאומי, וברישומיה של חברת ניהול התיקים, אלפא פלטינום ניהול השקעות. הקרנות הזרימו כספים בסך של כ-93 מיליון דולר, המהווים למעלה מ-90% מן הסכומים שהועברו לקרנות, בחברות בשליטתו של מר סגל, בצורת הלוואות, מבלי לקבל כל ביטחון או עירבון להחזר הכסף. השקעה מסוג הלוואה/השקעה שניתנת לחברות האמורות שבשליטת מר סגל, אינה נזילה במושגי שוק ההון".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

"הכספים לחברות שבשליטתו של סגל", נכתב, "עברו דרך חשבונותיו האישיים, עד כדי מצב בו לא ניתן להפריד בין מר סגל האדם לבין ההשקעות שביצעו הקרנות שבניהולו או ההשקעות שבוצעו בחברות שבשליטתו (אם כהשקעה ואם כהלוואה)".

"בשיחות שקיימו לאחרונה באי כוח התובע עם המנהלים המיוחדים לנכסי סגל", נכתב בבקשה שהוגשה היום, "הביאו האחרונים לידיעתם שבימים הקרובים צפויים הם למסור דו"ח בנוגע לממצאים שנחקרו על ידם ולמסקנותיהם עד כה. זהו טעם נוסף עבור התובעים, להשהות במידת מה את הגשת התביעה הכספית, תוך תקווה שממצאי המנהלים המיוחדים – האוחזים בסמכויות חקירה רחבות מכוח הדין - יתרמו לפיזור הערפל, באותם אזורים אליהם מנועים התובעים מלהגיע, ובכך להביא לגילוי רחב ויעיל יותר של האמת ושל העובדות הרלוונטיות לתביעת התובעים עצמם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות