אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פגוש את היועץ: עד 5% אג"ח חו"ל צילום: ענר גרין

פגוש את היועץ: עד 5% אג"ח חו"ל

שם: טל ון ראלטה גיל: 35 תפקיד: יועץ השקעות בכיר בבנק הפועלים בת"א השכלה: B.A במינהל עסקים במוסד האקדמי רופין

22.05.2014, 08:41 | ערן סוקול
ציוני דרך בקריירה:

"תחילת הקריירה שלי בבנק הפועלים החלה במסלול 'פרחי השקעות' ב־2008. כמתמחה, הבנתי כי כל אירוע, אם בארץ ואם בעולם, משפיע על השוק. עובדה זו סחפה אותי להעמיק את ידיעותיי בשוק ההון. במקביל להתמחות התמקצעתי גם בעבודה בנקאית".

דעתי על השווקים היום:

"בגוש היורו מגמת השיפור בכלכלה נמשכת בקצב מתון יחסית. בארה"ב עסוקים בחיזוי התנהגות הבנק המרכזי, ובישראל יש קצב צמיחה חיובי ומתון התומך במגמה חיובית מתמשכת. החיפוש אחר תשואות ריאליות חיוביות בסביבת ריבית נמוכה מניע את השווקים היום. חוסר האלטרנטיבה מתחזק בשוק האג"ח הממשלתיות והקונצרניות, ויש מוכנות גוברת ללקיחת סיכונים בשוק המניות. לפיכך, יש להיות זהירים. בשוק יש תמיד הזדמנויות, אם במניות בארץ ובחו"ל שמתומחרות בצורה נוחה למשקיעים בעלי אורך רוח, ואם באג"ח קונצרניות בארץ ובחו"ל, בדירוגי השקעה למח"מ קצר עד בינוני ובתשואה שמספקת מרווח הולם מעל האג"ח הממשלתיות".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק
עצת זהב ליועץ אחר:

"מלבד הפן המקצועי, על היועץ להוות גם 'מנטור' ללקוח, שהרי בשוק ההון מעורבת גם פסיכולוגית השקעה. לאחר רכישת מניה הלקוח מאבד אובייקטיביות. תופעה זו ידועה בשם 'אפקט הבעלות'. יש להסביר ללקוח כי החוכמה היא לצאת גם כשהוא מופסד, ושהשאלה לגבי כל נייר, אם ברווח ואם בהפסד, צריכה להיות 'האם היית רוכש את הנייר היום?'".

המלצה למשקיע:

"מרבית הסיכונים המאקרו־כלכליים כבר מגולמים בשווקים. הרכב ההשקעה שעליו אני ממליץ הנו איזון בין הרכיב השקלי לרכיב צמוד המדד תוך שילוב בין אג"ח ממשלתיות וקונצרניות לטווח קצר בינוני. האג"ח הממשלתיות צריכות להוות את העוגן בתיק. ניתן ליצור את התמהיל הזה באמצעות קרנות נאמנות שמנהלות את החשיפה בצורה דינמית. בנוסף, אני ממליץ לשלב מרכיב של עד 5% אג"ח חו"ל (חברות גדולות מדורגות). ברכיב המנייתי יש לתת משקל יתר לשוקי העולם על פני השוק המקומי דרך תעודות סל על סקטורים ומדדים עם חשיפה בעיקר לשוק האמריקאי, חשיפה הדרגתית למדדים מובילים באירופה ובמידה מסוימת גם לשווקים מתעוררים המגבירים את אחיזתם ומשקלם בכלכלה העולמית. משקיע בעל רמת סיכון גבוהה יותר יחזיק שיעור גבוה יותר של אג"ח קונצרניות בדירוגים שונים ויגדיל את הרכיב המנייתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות