אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
25 עובדי RSA התפטרו עקב צמצומים בחברה צילום: אוראל כהן

25 עובדי RSA התפטרו עקב צמצומים בחברה

ל"כלכליסט" נודע כי עובדי חברת אבטחת המידע, השייכת ל-EMC, עוזבים עקב צמצום בהיקף משרתם. הקיצוצים בוצעו כחלק ממהלך העברת משאבים מהמרכז הישראלי של החברה לארה"ב

22.05.2014, 11:39 | אסף גלעד
בפעם השנייה בתוך שנה חברת אבטחת המידע RSA מקצצת את פעילותה בישראל. RSA, שאותה רכשה חברת הטכנולוגיה האמריקאית EMC, צמצמה את תנאי העבודה של מחלקת האנליסטים שלה העוסקים בזיהוי הונאות בנקאיות. בעקבות הקיצוצים החליטו 25 איש לעזוב את החברה.

קראו עוד בכלכליסט

העובדים, ברובם סטודנטים, ספגו קיצוצים במשרותיהם. בין השאר בוטלו משמרות סופי שבוע ומשמרות לילה. לחלק מהם נאמר שהנהלת החברה החליטה להעביר משאבים מהמרכז הישראלי לארה"ב.

בספטמבר האחרון פיטרה EMC מספר דומה של עובדים במרכז RSA במסגרת תהליך של ארגון מחדש גלובלי. לאחר הפיטורים מסרה הנהלת EMC ישראל ל"כלכליסט" כי תסיים את שנת 2013 במספר גדול יותר של עובדים מבתחילתה.

אורנה ברי, סגנית נשיא EMC לחדשנות וצמיחה באירופה והמזה"ת, צילום: יובל חן אורנה ברי, סגנית נשיא EMC לחדשנות וצמיחה באירופה והמזה"ת | צילום: יובל חן אורנה ברי, סגנית נשיא EMC לחדשנות וצמיחה באירופה והמזה"ת, צילום: יובל חן

גם ב-2011, במקביל לחנוכת המבנה החדש של EMC ו-RSA בהרצליה, קיצצה החברה בשכר הסטודנטים העובדים במרכז במחלקה לזיהוי ההונאות שלה. מחלקה זו היא אחת הירושות של חברת סאיוטה (Cyota), שבראשה עמד שר הכלכלה נפתלי בנט ונרכשה ב-2005 על ידי RSA ב-140 מיליון דולר. כעבור שנה נרכשה RSA עצמה בידי EMC. לפי הערכות, מעסיקה RSA בארץ מאות עובדים.

מ-EMC ישראל נמסר בתגובה: "המודל התפעולי של חטיבת אבטחת המידע RSA נבחן כל העת במטרה להתאימו לצורכי השוק. אנו צופים כי השנה נגדיל את ההשקעה בפיתוח שירותי אבטחה חדשניים מבוססי אנליטיקה. בהתאם לכך הפעילות החשובה של המטה ללוחמה בהונאות אינטרנט נמשכת, אם כי במתכונת שונה. אנו מכבדים את החלטת העובדים שבחרו לא להמשיך בעבודתם במתכונת החדשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות