אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם השליטה בתנובה: בכירי ברייט פוד הגיעו למשרדו של מאיר שמיר צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הסכם השליטה בתנובה: בכירי ברייט פוד הגיעו למשרדו של מאיר שמיר

לאחר חתימת ההסכם עם קרן אייפקס אמש, בכירי החברה הסינית הגיעו למשרדו של שמיר, המחזיק ב-21% ממניות תנובה, כדי לסגור את הסכם השליטה בחברת המזון. נושא אחד ויחיד מפריד בין הסינים לשמיר: אופציית ה"פוט" שדורש שמיר למכירת אחזקותיו

22.05.2014, 13:19 | גולן חזני

לאחר חתימת ההסכם עם קרן אייפקס אמש (ד') לרכישת 56% ממניות תנובה, בכירי ברייט פוד הגיעו לפני שעה קלה למשרדים של בעל השליטה במבטח שמיר, מאיר שמיר, ברמת החייל שבתל אביב כדי להשלים את הסכם השליטה המשותפת בחברת המזון. כך נודע לכלכליסט. שמיר, שחברתו מחזיקה ב-21% ממניות תנובה, הקדים את שובו מניו יורק והגיע היישר משדה התעופה לפגישה.

קראו עוד בכלכליסט

מאיר שמיר. הקדים את שובו מניו יורק, צילום: אוראל כהן מאיר שמיר. הקדים את שובו מניו יורק | צילום: אוראל כהן מאיר שמיר. הקדים את שובו מניו יורק, צילום: אוראל כהן

למעשה נושא אחד ויחיד מפריד בין הסינים לשמיר: אופציית הפוט (חוזה נסחר המעניק לבעליו את הזכות לרכוש בסכום מוסכם מראש נכס פיננסי כגון מניות, מט"ח וכו' - ג"ח) שדורש שמיר למכירת אחזקותיו לסינים בעתיד. הסינים מוכנים להעניק את האופציה, אולם שמיר מבקש לגבות אותן בביטחונות.

"שמיר רוצה להישאר כשותף, אך יש כאן שאלה של סיכון"

שמיר יכול להחליט אם להישאר עם אחזקות של 21% בתנובה או להצטרף לאייפקס ולמכור אותן. לדברי מקורב לעסקה, "שמיר מאוד מעוניין להישאר כשותף הישראלי של הסינים, אולם יש כאן גם שאלה של הסיכון באי קבלת הביטחונות".

אמש חתמה ברייט פוד על העסקה לרכישת חלקה של קרן אייפקס בתנובה, לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות