אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בניו יורק ננעל בעליות; סודהסטרים איבדה 3.5%, HP ירדה ב-2.3% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

המסחר בניו יורק ננעל בעליות; סודהסטרים איבדה 3.5%, HP ירדה ב-2.3%

דאו ג'ונס הוסיף 0.1%, S&P 500 עלה ב-0.2% ונאסד"ק טיפס ב-0.6%; JD.COM הסינית זינקה ב-10% ביום המסחר הראשון בנאסד"ק

22.05.2014, 23:01 | ערן סוקול

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל במגמה חיובית: דאו ג'ונס הוסיף 0.1%, S&P 500 עלה ב-0.2% ונאסד"ק טיפס ב-0.6%. מדד Russell 2000 עלה ב-1%.

22:50 - מניית HP (מסומנת HPQ) יורדת ביותר מ-2% לאחר שדו"חות החברה לרבעון הראשון פורסמו לפני המתוכנן. החברה דיווחה על רווח מתואם של 88 סנט למניה על הכנסות של 27.3 מיליארד דולר. זאת לעומת תחזיות להכנסות של 27.4 מיליארד דולר. החברה הודיעה כי תקצץ 11 אלף עד 16 אלף משרות.

22:00 - הנפט ירד ב-0.3% ונסגר על רמה של 103.7 דולר לחבית. הגז הטבעי ירד ב-2.6% וננעל על מחיר של 4.4 מיליון BTU. בשתי הסחורות מדובר על שפל של כשבוע.

21:00 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ננעל מחיר הזהב בעליה של0.5% וננעל ברמה של 1295 דולר לאונקיה. ברקע, הערכות המשקיעים כי הקלת הגבלות היבוא בהודו יגבירו את הביקוש לזהב.

20:10 - חברת הקמעונאות ברשת הסינית JD.COM המסומנת (JD) מזנקת ב-8% ביום המסחר הראשון שלה בנאסד"ק. החברה הנפיקה 93.7 מיליון מניות במחיר של 19 דולר למניה ופתחה את המסחר במחיר של 21.75 דולר למניה.

19:15 - המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל במגמה מעורבת . מדדי מנהלי הרכש באירופה לחצו את המדדים מטה (הרחבה בשעה 14:50), מנגד המגמה החיובית בניו יורק נתנה רוח גבית. פוטסי ננעל ביציבות, דאקס הגרמני וקאק בפאריז עלו ב-0.2%, הבורסה במילנו איבדה 1%.

18:00 - שוקי המניות – במיוחד בארה"ב – עלולים לספוג נפילות חדות, כך הזהיר היום המשקיע מארק פאבר הידוע בכינויו ד"ר דום. " אני לא מחשיב את מצבם הנוכחי של שוקי ההון כמצב בריא" אמר פאבר בראיון ל-CNBC. "השוק האמריקאי נמצא כעת במצב מאד מסוכן, בו הוא יכול לצנוח בקלות ב-10%-20%" אמר פאבר. בהמשך לכך הוא ציין כי מניות רבות כבר ירדו 10%-20% בתחומי הרשתות החברתיות והביו-טק, מה שמדליק נורות אזהרה עבורו.

17:00 - מאקרו ארה"ב - אכזבה: מספר הבתים הקיימים שנמכרו בחודש אפריל עמד על 4.65 מיליון בחישוב שנתי. הצפי בשוק היה למכירות בקצב שנתי של 4.71 מיליון בתים, לעומת מכירות בקצב שנתי של 4.59 מיליון בתים שנרשמו בחודש הקודם.

16:45 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה: מדד מנהלי הרכש עמד במאי על 56.2 נקודות, מעל לצפי האנליסטים לקריאה של 55.6 נקודות.

16:35 - המסחר בניו יורק נפתח ביציבות. דאו ג'ונס מאבד 0.2%, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ללא שינוי מהותי. סודהסטרים נופלת 4.3%.

15:30 - מאקרו ארה"ב - אכזבה: מספר הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע החולף קפץ ב-10% ועמד על 326 אלף. זאת מעל הצפי בשוק ל-312 אלף דרישות ולעומת 297 אלף דרישות חדשות שנרשמו בשבוע הקודם.

15:10 - רדהיל ביופארמה(RDHL) קיבלה אישור של ה-FDA להתחיל את הניסוי הקליני שלב III עם RHB-102 להתוויה חדשה, חסויה. RHB-102 הינה תרופה מוגנת פטנט במתן כדור חד-יומי בעלת מנגנון שחרור מושהה של החומר הפעיל ondansetron למניעת בחילות והקאות. בכוונת רדהיל להתחיל בגיוס חולים לניסוי שלב III במהלך הרבעון השלישי של 2014.

   

15:00 - המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ה') לאחר פרסום נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ביציבות. ברקע: הפחתה נוספת של 10 מיליארד דולר בקצב רכישות האג"ח החודשי, באסיה נרשמה מגמה מעורבת והבורסות באירופה מאבדות גובה מאז פתיחת המסחר. 

אמש פורסמו הפרוטוקולים של ישיבת הפדרל ריזרב מאפריל, לפיהם בכירי הבנק המרכזי בחנו כמה גישות להידוק המדיניות המוניטרית - אך לא הגיעו להחלטה סופית בעניין. הפרוטוקול מרמז כי העלאת הריבית מתקרבת - אך אין עדיין מועד לכך. עוד עולה כי הבכירים לא ייחסו משמעות גדולה לנתוני הצמיחה החלשים לרבעון הראשון - וסבורים כי הכלכלה האמריקאית נמצאת בקו עלייה. בסופה של הישיבה הצביעו הבכירים פה אחד בעד הפחתה נוספת, של 10 מיליארד דולר, בקצב רכישות האג"ח החודשי.

מוקדם יותר אתמול, הציג נשיא הפד של ניו יורק סיבות לכך שהריביות בעולם יישארו נמוכות. ויליאם דאדלי סבור כי למרות ההתאוששות, הכלכלה האמריקאית ממשיכה לקרטע, בין השאר האמריקאים מתקשים ליטול משכנתאות והסטודנטים נאנקים תחת עול החובות. בנוסף, התייחס דאדלי לדור הבייביבומרס שיוצא לפנסיה ואמר שאחוז לא קטן מהאוכלוסייה יגיע בשנים הקרובות לגיל פרישה. לטענתו של דאדלי, פוטנציאל צמיחה נמוך יותר פירושו ששיעורי הריבית יצטרכו להישאר נמוכים גם לאחר שהכלכלה תתאושש.

 

"השווקים מבשלים מהלך תיקון קרוב" כך לדברי אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות. "התרוממות הרוח אשר סבבה את וול סטרייט אמש בעקבות האופטימיות מכיוון זירת המאקרו בסין ונאום ילן אינה כפי שנראית כלפי חוץ. על רקע הקרבה לרמות 1,900 הנקודות במדד S&P 500 ניתן לזהות כי סוחרי היום מצטיידים במכשירי גידור קצרים, כאשר הנחת היסוד היא כי המדד לא יפרוץ את רמה זו. מנגד בכדי להימנע מ'שורט סקוויז' סביר כי מכשירי הגידור מגובים בהוראות סטופ קצרות מעל רמה זו. אולם, פריצה מהותית של רמה זו המגובה באירוע מאקרו עשוי להוציא מהלך עליות חדש" אמר שמש.

מאקרו ארה"ב: היום לפני פתיחת המסחר (15:30 שעון ישראל) יפורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע החולף. הצפי בשוק הינו ל-312 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 297 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

לאחר פתיחת המסחר (17:00 שעון ישראל) יפורסמו נתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש אפריל. הצפי בשוק הינו למכירות בקצב שנתי של 4.71 מיליון בתים, לעומת מכירות בקצב שנתי של 4.59 מיליון בתים שנרשמו בחודש הקודם.

 

14:50 - המסחר בבורסות המובילות באירופה מתנהל כעת במגמה שלילית . המסחר ביבשת נפתח בעליות בהמשך למגמה החיובית שנרשמה אתמול בניו יורק, אולם המדדים החלו לאבד גובה לאחר פרסום נתונים מאכזבים של מדד מנהלי הרכש בצרפת עם פתיחת המסחר שהראה קריאה של 49.3 נקודות (נמוכה מהצפי ל-51.1 נקודות), קריאה המעידה על התכווצות הכלכלה. חצי שעה מאוחר יותר פורסם מדד מנהלי הרכש בגרמניה שעמד על 52.9 נקודות - אמנם מדובר בהתרחבות כלכלית, אולם פחות מצפי האנליסטים. בהמשך פורסם נתון מאכזב דומה גם לגבי כלכלת הגוש בכללותה. כל זאת על רקע הבחירות לפרלמנט האירופי שנפתחות כיום, כשהחשש הוא לנטישת הזרמים המרכזיים לטובת נציגי קבוצות קיצוניות, המתנגדת לקיומו של האיחוד.

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

צרפת - הסקטור התעשייתי התכווץ במאי צרפת - הסקטור התעשייתי התכווץ במאי צרפת - הסקטור התעשייתי התכווץ במאי

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת . ניקיי קפץ ב-2.1% על רקע החלשות הין מול הדולר, האנג סנג עלה ב-0.5% והבורסה בשנגחאי איבדה 0.2% מערכה. בסין, פרסם הלילה HSBC את מדד מנהלי הרכש הראשון לחודש מאי, שרשם עלייה לרמה של 49.7 נקודות, הרבה מעבר לצפי האנליסטים שעמד על 48.3 נקודות, לאחר קריאה של 48.1 נקודות בחודש אפריל. הפתיע לטובה עוד יותר, הנתון המשני שפרסם HSBC, של צפי מנהלי הרכש לחודשים הקרובים - כאן עלתה הקריאה ל-50.3 נקודות, עלייה חדה מנתוני אפריל של 47.9 נקודות. למרות זאת, עדיין מדובר בהתכווצות הכלכלה. הכלכלן הראשי של הבנק הונגבין קיו (Hongbin Qu) אמר כי "הסיכונים לצמיחת הכלכלה נשארו בהים, במיוחד כאשר נמשכת ההתקררות בשוק הנכסים. הקלות מוניטאריות נוספות דרושות בכדי לייצב את הצמיחה בחודשים הקרובים".

14:45 - ברקליס מוריד המלצה לסודהסטרים (SODA) ל'משקל חסר', ומפחית ב-13% את מחיר היעד ל-30 דולר למניה. "שוקי הסודה חלשים, מיזוג או רכישה יסייעו מאוד לחברה" כך לפי כלכלני ברקליס.

14:40 - יוניליוור (UN) מוכרת את עסקי הפסטה תמורת 2.15 מיליארד דולר, זאת כחלק מתהליכי הייעול של החברה ובמטרה להתמקד במוצרי טיפוח אישי המתאימים יותר ליישום תכניות ההתרחבות באסיה ובשווקים מתעוררים אחרים. הרוכשת היא קבוצת מיזקאן היפנית בת 210 השנים המייצרת חומץ אורז ורטבים לסלט. העסקה, הכוללת שני מפעלים בארה"ב, תסייע לביסוס פעילותה של מיזקאן בארה"ב.

14:30 - מכה למיקרוסופט (MSFT) סין אוסרת על השימוש בווינדוס 8 של החברה. משרד הרכש הממשלתי טען שמערכת ההפעלה גורמת לצריכת אנרגיה מוגזמת, אולם, נראה שהצהרת ממשלת סין נועדה להבהיר למיקרוסופט שאין בכוונתה לשדרג מחשבי ווינדוס XP שברשותה - ולקבל עדכוני אבטחה למערכת ההפעלה הוותיקה. עם זאת, בפרסום אחר של סוכנות הידיעות הממשלתית שינואה (Xinua) נטען כי מאחורי האיסור עומדים מניעי אבטחת מידע, שקשורים להחלטה של מיקרוסופט להפסיק לתמוך בווינדוס XP ולחדול מהפצת עדכוני אבטחה למערכת ההפעלה הוותיקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות