אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דסק"ש: מכירת גיוון הביאה לזינוק של 85% ברווח הנקי ל-482 מיליון שקל צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

דסק"ש: מכירת גיוון הביאה לזינוק של 85% ברווח הנקי ל-482 מיליון שקל

בשורה העליונה דיווחה החברה בניהולו הזמני של סמנכ"ל הכספים, מישל דהן, על גידול של 5.9% בהכנסות ל-5.48 מיליארד שקל

22.05.2014, 21:49 | ערן סוקול

דיסקונט השקעות שבשליטת אי.די.בי פיתוח של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה דיווחה היום (ה') לאחר נעילת המסחר על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה עם זינוק של 85% ברווח הנקי שעמד על 482 מיליון שקל, לעומת 260 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

הגורם העיקרי לזינוק שנרשם ברווח הנקי, הינו מכירת מניות גיוון. בפברואר השנה נמכרו מניות החברה־הבת (14.7%) גיוון לקבוצת קובידיאן האירית. דסק"ש החזיקה בגיוון בעקיפין גם באמצעות אלרון (21.2%). כתוצאה מהשלמת העסקה קיבלה דסק"ש 142 מיליון דולר ואלרון קיבלה 204 מיליון דולר, מה שהגדיל את הרווח נקי של דסק"ש ב- 494 מיליון שקל ברבעון החולף.

בנוסף, במרץ 2014 הושלמה עסקת מיזוג, לפיה הפכה החברה הציבורית כור לחברה בבעלות ובשליטה מלאה של דיסקונט השקעות. כור חיסלה את השקעתה השנויה במחלוקת במניות קרדיט סוויס בינואר, מה שתרם לרווח הנקי 43 מיליון שקל נוספים.

בשורה העליונה דיווחה החברה בניהולו הזמני של סמנכ"ל הכספים, מישל דהן, על גידול של 5.9% בהכנסות ל-5.48 מיליארד שקל. 

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, בעלי השליטה בדסק"ש, צילום: רותם מלנקי אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, בעלי השליטה בדסק"ש | צילום: רותם מלנקי אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, בעלי השליטה בדסק"ש, צילום: רותם מלנקי

הגידול שנרשם ברבעון החולף בהכנסות החברה מוסבר ברובו על ידי הפרש של 950 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל, אשר נרשם כתוצאה ממימוש ועליית ערך של השקעות ונכסים, ומדיבידנדים. כאשר עליית הערך המהותית ביותר נרשמה לגבי בניין HSBC בניו יורק המוחזק על ידי החברה הבת (76.45%) נכסים ובנין, אשר ערכו טיפס ב-105 מיליון שקל, מה שהגדיל את הרווח הנקי של דסק"ש ב-46 מיליון שקל.

ההון העצמי של החברה הסתכם ב-2 מיליארד שקל, גידול של 25% לעומת 1.6 מיליארד שקל ברבעון המקביל, כאשר השינוי נבע בעיקר מהרווח הנקי של 482 מיליון שקל כאמור.

דיסקונט השקעות המוחזקת 26.08% על ידי הציבור ו-73.92% על ידי אי.די.בי פיתוח, הינה חברת אחזקות המשקיעה בעצמה ובאמצעות חברות בת וחברות מוחזקות שלה, בחברות הפועלות בעיקר בענפי התקשורת, הנדל"ן, מסחר ושירותים, הפיננסים והאגרוכימיה. בין אחזקותיה העיקריות של דיסקונט השקעות ניתן למנות בין היתר את החברות הציבוריות סלקום, נכסים ובנין, שופרסל ואלרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות