אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר הדירקטוריון של פטרוכימיים החליט לוותר על שכרו

יו"ר הדירקטוריון של פטרוכימיים החליט לוותר על שכרו

יעקב גוטנשטיין ביקש בישיבה שנערכה למחוק ההתייחסות לתגמול יו"ר הדירקטוריון, שעמדה על 80 אלף שקל בחודש

23.05.2014, 17:05 | יניב רחימי

יו"ר פטרוכימיים יעקב גוטנשטיין, אחד משלושת בעלי השליטה בפטרוכימיים חדלת הפירעון, יחד עם דיוויד פדרמן ואלכס פסל החליט לוותר על שכרו.

בישיבה שנערכה אתמול ביקש גוטנשטיין למחוק ממדיניות התגמול את ההתייחסות לתגמול יו"ר הדירקטוריון, שעמדה על 80 אלף שקל בחודש, כך שיהיה זכאי לתגמול עבור שירותיו כדירקטור כמו כל יתר הדירקטורים בחברה ולא מעבר לכך.

כמו כן, הודיע גוטנשטיין לפטרוכימיים כי הוא מוותר על זכותו לתגמול כלשהו בגין שירותיו כדירקטור (למעט בגין החזר הוצאות) כל עוד מדיניות התגמול הנה בתוקף.

לאחר ביטול שכר היו"ר, הדירקטוריון של פטרוכימיים החליט לאמץ את מדיניות התגמול לבכירים בחברה, לאחר שהתוכנית המקורית זכתה להתנגדות אסיפת בעלי המניות.

עדי פדרמן, מבעלי השליטה, צילום: אוראל כהן עדי פדרמן, מבעלי השליטה | צילום: אוראל כהן עדי פדרמן, מבעלי השליטה, צילום: אוראל כהן

באסיפת בעלי המניות של פטרוכימיים, שהתקיימה ב-15 במאי, הצביעו 95% מבעלי מניות המיעוט של החברה נגד מדיניות התגמול לבכירים שהוצעה על ידי הדירקטוריון. בתחילה ביקשו בפטרוכימיים לאשר תקרת עלות העסקה חודשית (עלות מעביד כולל זכויות סוציאליות ונלוות) של 120 אלף שקל ליו"ר הדירקטוריון, שהופחתה לאחר מכן ל-80 אלף שקל. אולם בעלי המניות של החברה הביעו התנגדות כמעט מקיר לקיר.

בין הגופים המוסדיים שהתנגדו ניתן למצא את קרנות הנאמנות וקופות הגמל של אנליסט, קרנות הנאמנות של מיטב דש ואת עובדי התעשיה האווירית. הגוף היחיד שתמך במדיניות התגמול, מלבד בעלי השליטה, הוא מודלים קרנות נאמנות.

פטרוכימיים, המחזיקה ב-29.7% מבזן, נמצאת בעיצומו של הסדר חוב על סך כ-2 מיליארד שקל. ב-11 ביוני יתכנסנו הנושים של החברה, הכוללים את מחזיקי האג"ח, בנק פועלים וקרן בראשית, לצורך אישור הסדר החוב של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות