אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הריקול ב-GM: "קרוב לוודאי שמספר ההרוגים בתאונות גבוה מ-13" צילום: בלומברג

הריקול ב-GM: "קרוב לוודאי שמספר ההרוגים בתאונות גבוה מ-13"

ג'נרל מוטורס שוב מעוררת מחלוקת: לפי הרגולטור בארה"ב, מספר ההרוגים בתאונות שנגרמו כתוצאה מהתקלה במערכת ההנעה, גבוה, ככל הנראה, מהמספר שנקבה ענקית הרכב

24.05.2014, 17:36 | שירות כלכליסט

מספר ההרוגים בתאונות דרכים שאירעו במכוניות של ג'נרל מוטורס (GM) שנקראו למוסך מוקדם יותר השנה בשל תקלה במערכת ההנעה - "ככל הנראה גבוה מ-13". כך מסרו בסוף השבוע הרגולטורים בארה"ב.

GM ביצעה מוקדם יותר השנה ריקול ל-2.6 מיליון מכוניות שיוצרו בשנים 2003-2010 - בשל תקלה במתג ההתנעה. ענקית הרכב, שספגה ביקורת רבה על כך שהריקול בוצע עשר שנים לאחר שלמדה לראשונה על הבעיה, טענה כי התקלה במתג ההנעה אחראית למותם של 13 אנשים בתאונות דרכים.

GM הודיעה לרגולטורים כי איתרה 12 תאונות נוספות הקשורות לתקלה האמורה - בנוסף ל-35 שעליהן כבר דיווחה; ואולם החברה עדיין עומדת על דעתה כי מספר ההרוגים כתוצאה מכך הוא 13.

נרי בארה מנכ"לית ג נרי בארה מנכ"לית ג'נרל מוטורס | צילום: בלומברג נרי בארה מנכ"לית ג

ואולם בסוכנות הלאומית לבטיחות בדרכים בארה"ב (NHTSA) אמרו בסוף השבוע כי "מספר ההרוגים בתאונות הקשורות לתקלה המתג ההנעה עדיין אינו ידוע - אך ככל הנראה הוא גבוה מ-13.

לפני כעשרה ימים ביצעה GM ריקול לעוד 2.7 מיליון כלי רכב בארה"ב בשל כשל באורות הבלימה ובעיות נוספות, בכך עלה ל-11.2 מיליון מספר כלי הרכב בארה"ב שהחברה החזירה מאז תחילת השנה לביצוע תיקונים - שיא של כל הזמנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות