אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרן של דני נוה: בגלל אפס אקזיטים - תקבל עוד שנה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הקרן של דני נוה: בגלל אפס אקזיטים - תקבל עוד שנה

קרן אגת שייסד נוה, המשמש גם כיו"ר כלל ביטוח, היתה אמורה להסתיים באוגוסט. הראל והכשרה הצביעו בעד, כלל נמנעה. מנהל בגוף מוסדי: "מדובר בקרן גרועה"

25.05.2014, 07:39 | רחלי בינדמן

אגת מדיקל, שייסד דני נוה, השיגה את אישור המשקיעים להארכת תקופת חיי הקרן, לאחר שלא ביצעה אקזיט אחד בשבע שנות קיומה.

ל"כלכליסט" נודע כי השותפים המוגבלים בקרן, הראל והכשרה, אישרו את הארכת חיי הקרן (שאמורה היתה להסתיים באוגוסט) בשנה נוספת, ועל פי הסכם השותפות, ניתן לאשר שלוש הארכות של שנה אחת. עוד נודע כי משקיעת העוגן כלל ביטוח, שהשקיעה 30 מיליון דולר ב־2007, לא השתתפה בהצבעה על רקע היותו של דני נוה יו"ר כלל מאמצע 2013.

כלל הצביעה לפי הרוב

 

בכלל החליטו להצטרף להחלטת רוב המשקיעים. מנהל בגוף מוסדי המושקע באגת מדיקל אמר: "מדובר בקרן גרועה שלא ביצעה שום אקזיט שבע שנים. לא היתה לנו ברירה אלא לאשר את הארכת התקופה כדי שהמנהלים ינסו לממש את ההשקעות". רוב הקרנות הפועלות בתחום זה מבקשות הארכה של שנתיים־שלוש.

כאשר מונה נוה ליו"ר, המפקח על הביטוח דאז פרופ' עודד שריג קבע כללים בנוגע למעורבותו בקרן. בהסכם העסקתו הוא נדרש למכור את חלקו בקרן אגת השנייה. ביחס לקרן הראשונה חלקו של נוה מוחזק על ידי נאמן. עם זאת, נוה ממשיך לייעץ לחברות של הקרן עד למכירתן. עם מינויו ליו"ר, נחשפו דמי הניהול שקיבל מהקרן. עבור 2013 היה זכאי לדמי ניהול של 173 אלף דולר מהקרן, לאחר שנוכה חלק מדמי הניהול שלו מכלל ביטוח. דמי הניהול יגבו גם בתקופת ההארכה, עם זאת דמי הניהול בקרן במגמת ירידה, ועל פי מקורבים הם צפויים להיות נמוכים יותר בתקופת ההארכה. מהדו"חות של הקרן ל־2013 שהגיעו ל"כלכליסט" עולה כי סך דמי הניהול השנתיים ששילמו המשקיעים הוא 850 אלף דולר, ואליהם התווספו הוצאות של 64.5 אלף דולר.

מימוש החברות מתארך

 

גורמים המקורבים לקרן מודים כי לא מומשה השקעה אחת מתוך שמונה, אך מזכירים כי לומניס, שבה השקיעו 5 מיליון דולר, הונפקה לאחרונה ולאחר תקופת איסור מכירה שתסתיים בספטמבר יוכלו להתחיל לממש את ההשקעה ברווח כפול. באשר ליתר ההשקעות נטען כי מימושן אורך זמן רב מהצפוי: בעבר היה ניתן לממש חברות מתחום המכשור הרפואי מיד כשסיימו את הניסוי הראשון, ואילו היום הרוכשים ממתינים לביצועים ומכירות.

דני נוה, צילום: אוראל כהן דני נוה | צילום: אוראל כהן דני נוה, צילום: אוראל כהן

בקרן מעריכים כי בשנה הקרובה יצליחו לממש עוד ארבע חברות, ויישארו שלוש נוספות שימומשו לאחר שהקרן תזכה לעוד הארכה. "לקרן השקעות טובות, כאשר הנפקת לומניס צפויה להיות האקזיט הראשון", נמסר מהקרן. "לקרן השקעות טובות, כאשר הנפקת לומניס צפויה להיות האקזיט הראשון". 

 

מכלל נמסר: "החברה נמנעה מלקיחת חלק בהצבעה בנושא הארכת תקופת קרן אגת, ומחויבת להחלטה שהתקבלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
למספר 15 - לבן אדם אין שום ניסיון עסקי, לא בשוק ההון לא בביטוח
במה הוא בדיוק מועיל למערכת, למבוטחים? זה שהוא היה בעברו שר שנתיים וחצי ומקורב לנוחי ,מכשיר אותו לנהל כספי ציבור במילארדים? האם למישהו יש ספק שלולא החברות בינו לבין נוחי היה זוכה לקבל תפקיד כזה? התשובה היא לא. כיוון שדני נווה קיבל את התפקיד אך ורק הודות לקישורים עם בעל השליטה לשעבר. האם ניתן להשוות אותו בניסיונו ליורים כמו המבורגר,אליהו,ברודט וסרוסי? ממש לא. ולכן התגובות ממש לא נובעות מרוע , אלא מהאמת! שכן בשנה החולפת מונו יורים חברות שונות ואף אחד לא פצה פה.
גלי  |  25.05.14
18.
נווה- אדם מבריק
בגלל קשרים ולא כישורים מונה בגיל 28 ליועץ שר החוץ ארנס ומילא תפקיד זה במשך 4 שנים, בגלל קשרים ולא כישורים מונה לעורך חדשות החוץ של הארץ בהיותו בן 32, בגלל קשרים ולא כישורים מונה כמזכיר הממשלה ומנהל המו״מ עם הפלשתינים(הסכמי וואי וחברון) כשהוא בן 36, בגלל קשרים ולא כישורים הוביל את שחרורו של עזאם מהכלא ואת המאבק למען פולארד, בגלל קשרים ולא כישורים נבחר לכנסת בגיל 39, בגלל קשרים ולא כישורים מונה לשר ב41 ולשר בריאות בן 43, בגלל קשרים ולא כישורים הציל בתי חולים מסגירה, חוקק את חוק המתת חסד, הוסיף תקציבים לסל הבריאות ועוד, בגלל קשרים ולא כישורים גייס עשרים משקיעים מישראל ומארה״ב לקרן אגיית, בגלל קשרים ולא כישורים הקים עם ממשלת קוריאה קרן נוספת להשקעות, בגלל קשרים ולא כישורים הוביל השקעות במיטב חברות המכשור הרפואי שצמחו בישראל בשנים האחרונות וכן רק בגלל קשרים ולא בגלל רקורד מרשים של עשייה ציבורית ועסקית מונה לפני כשנה ליו״ר כלל ביטוח. נווה ממש קוסם- הודיני!! איך הצליח 30 שנה ללא כישורים להגיע להישגים חסרי תקדים.. נו באמת!! אז תמשיכו בתגובות העלובות מלאות התסכול, רגשי הנחיתות וההתלהמות.ם
דיויד  |  25.05.14
17.
טוקבקיסטים אכולי שנאה, רחמיי עליכם
שנאת חינם, עליבות נפש ממש. אנשים מסכנים ומתוסכלים שמעלים תגובות הנובעות ממקומות נמוכים של חוסר פרגון..מי שקורא אתכם מבין למה אנשים טובים ומוכשרים כמו נווה מתרחקים מהחיים הציבוריים..מצפה להגינות מינימלית בהעלאת תגובה זו מול כל הטלת הרפש מעוררת הגועל
נגעל מכם  |  25.05.14
לכל התגובות