אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AOL משיקה בישראל את Nautilus, תוכנית לקידום סטארט-אפים צילום: אוראל כהן

AOL משיקה בישראל את Nautilus, תוכנית לקידום סטארט-אפים

10 החברות שייבחרו להשתתף בה יקבלו משרד בת"א ייעוץ וגישה לטכנולוגיות השונות של AOL - והשקעה של 100 אלף דולר לפחות. חנן לשובר, מנכ"ל AOL ישראל: "היזמים שייכנסו לתכנית יקבלו מאיתנו חופש פעולה מוחלט"

25.05.2014, 11:43 | מאיר אורבך
ענקית האינטרנט AOL משיקה בישראל תכנית לליווי סטארט-אפים. התכנית, שתיקרא נאוטילוס (Nautilus), תציע ליזמים להשתתף בתכנית דו שלבית של ליווי ומימון שתאפשר לחברות לגדול משלב הסיד ועד לשלבים מתקדמים יותר של פיתוח מוצר, גיוס משקיעים ויציאה לשוק הבינלאומי. התכנית תלווה עד 10 מיזמים. 

קראו עוד בכלכליסט

נאוטילוס תעניק למיזמים הנבחרים תמיכה וייעוץ מקצועי באמצעות צוות מומחים מקומי במשרה מלאה, וכן באמצעות גישה ישירה למגוון מומחים וכלים מקצועיים מחטיבות הארגון השונות ברחבי העולם. החברה אף תעמיד לרשות היזמים מתחם עבודה משותף, שיוקם בלב תל אביב.

חנן לשובר, מנכ"ל AOL ישראל, צילום: אוראל כהן חנן לשובר, מנכ"ל AOL ישראל | צילום: אוראל כהן חנן לשובר, מנכ"ל AOL ישראל, צילום: אוראל כהן

AOL עצמה תשקיע 100 אלף דולר לכל הפחות בכל חברה שתתקבל ל Nautilus ואשר יגייסו סיבוב seed ממשקיעים חיצוניים. את התכנית תנהל מרב רותם-נעמן, שניהלה בעבר את תחום התכנון האסטרטגי והתפעולי בהנהלה הגלובלית של בטר פלייס.

בתמורה להשתתפות, החברה תיקח אחוזי בעלות בחברות בסטארט-אפים בהתאם לסבב הגיוס שיעשו והשווי שיקבלו. החברה תקבל אחוזים רק עבור ההשקעה ולא עבור התוכנית עצמה.

לשובר: נעניק מהניסיון שלנו לחברות

הסטארט-אפ הראשון שיצטרף לתכנית הינו Take&Make של היזמים מיקה קייט, לירי הלפרין ויוסי שלם. Take&Make הופכת סרטוני עשה-זאת-בעצמך מיוטיוב לערכות פיזיות עם כל החומרים הדרושים להכנת היצירה. Take&make שהוקמה רק בדצמבר האחרון השתתפה בתכנית היוקרתית Blackbox Connect של גוגל בקליפורניה, ועומדת להשלים את סבב הגיוס הראשון שלה.

"היזמים שייכנסו לתכנית יקבלו מאיתנו חופש פעולה מוחלט, מתוך שאיפה שידעו לנצל את כל הקשרים והיכולות של חברה בינלאומית", אמר חנן לשובר, מנכ"ל AOL ישראל. לדבריו, AOL ישראל עצמה נולדה כתוצאה מיזמות מקומית שהתפתחה וצמחה לנדבך משמעותי עבור AOL. "בחרנו לקחת את הניסיון שצברנו ולהעניק אותו לסטארט-אפים ישראלים שאנו מאמינים כי יש להם פוטנציאל להצליח", אמר.  

AOL ישראל כוללת כיום שלוש פעילויות מרכזיות: מרכז פיתוח של תחום ה-Online video, מרכז פיתוח של רליג'נס, וכן את קונוורטרו שמרכז הפיתוח שלה מרעננה נרכש לאחרונה על ידי החברה. החברה מעסיקה כיום כ-100 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות