אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה הכי חשוב לרוכשי הדירות? תעסוקה וחינוך צילום: תומי הרפז

בלעדי לכלכליסט

מה הכי חשוב לרוכשי הדירות? תעסוקה וחינוך

מסקר שערכה חברת אלדר שמשווקת פרויקטי דיור, עולה כי 36% מהנשאלים ייבחרו את מקום מגוריהם גם עפ"י מתקני ספורט, הקרבה לפארק חשובה ל-23% ורק 8% מייחסים חשיבות רבה לקרבה לעורקי תחבורה ראשיים

25.05.2014, 15:19 | עינת פז-פרנקל

מה חשוב לרוכשי הדירות, בוטיק אופנה או גן ילדים מתחת לבית? מסקר שערכה חברת אלדר, המשווקת דירות בכ-70 פרויקטים חדשים למגורים בארץ, בקרב 520 רוכשי דירות, עולה כי תעסוקה ומוסדות חינוך הם בעדיפות עליונה, ואילו קרבה לים – היא בעדיפות אחרונה.

הסקר פנה אל רוכשים ומתעניינים שהגיעו למשרדי המכירות בפרויקטים שונים באזורי הביקוש בשלושת החודשים האחרונים. משתתפי הסקר נדרשו לסמן עד שני פרמטרים מתוך רשימה של שמונה אפשרויות.

58% מהנשאלים ענו כי חשוב להם להתגורר ליד מרכזי תעסוקה; 45% הביעו את חשיבות מוסדות החינוך; 36% מהנשאלים ייבחרו את מקום מגוריהם גם על פי מתקני ספורט כמו שבילי אופניים, חדר כושר או קאנטרי; הקרבה לפארק חשובה ל-23% מרוכשי הדירות, בעוד שהקרבה למקומות המסחר חשובה ל-16% ולמקומות בילוי היא בעלת חשיבות אצל 13% מרוכשי הדירות החדשות. רק 8% מייחסים חשיבות רבה לקרבה לעורקי תחבורה ראשיים ואחוז אחד בודד רוצה לגור ליד הים.

גן שעשועים (אילוסטרציה), צילום: shutterstock גן שעשועים (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock גן שעשועים (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

בניתוח ההבדלים בין המינים עולה כי בעוד ש-58% מהגברים מעדיפים מקומות בילוי ליד הבית, אצל הנשים מוביל דווקא הרצון במתקני ספורט קרובים (64%). מוסדות החינוך נמצאים בקרב הנשים במקום השני עם 49% ולאחריהם ניצבים מרכזי התעסוקה (40%) והמסחר (35%). לעומת זאת, ברשימת העדפותיהם של הגברים ניתן למצוא, לאחר מקומות הבילוי, את מתקני הכושר (39%), את מרכזי המסחר (20%) ואת מוסדות החינוך (13%).

לפערים בין המינים מצטרפים גם פערים בין מאפייני הרוכשים, כאשר לזוגות הצעירים חשוב במיוחד פארק ליד הבית (72%), מצמצמי הדיור מעוניינים בעיקר במקומות בילוי ליד הבית (40%) ואילו משפרי הדיור דואגים בעיקר למרכזי תעסוקה קרובים (61%). נתון מפתיע הוא כי בעוד שלאקדמאים מבין המשיבים חשובה בעיקר הקרבה למרכזי התעסוקה (70%), הרי שהלא-אקדמאיים מובילים ברצון בקרבה לכבישים מהירים (39%).

רוני כהן, מנכ"ל חברת השיווק אלדר: "כיום חלק גדול ממתחמי המגורים החדשים ממוקמים ליד עורקי תחבורה מרכזיים ולכן רוכשי הדירות מתייחסים לזה כמובן מאליו. מצד שני אנחנו רואים את החשיבות הרבה בפרמטרים שלא היו בעבר כמו מרכזי מסחר ובילוי ומתקני ספורט. לפני חמש שנים רוכשי הדירות הסתפקו בריצה בפארק ליד הבית. היום הם מחפשים את שבילי האופניים והקאנטרי השכונתי".

לדברי משה ריטבלט, מנכ"ל חברת גרין פארק המקימה את שכונת גרין פארק בנווה שרת בתל אביב, "בתל אביב הרצון להתגורר בסמוך למתחמי תעסוקה, בילוי ומתקני ספורט אפילו גבוה יותר כחלק מסגנון חיים אקטיבי שמאזן בין שעות העבודה לשעות הפנאי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות