אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבנה נגד הסכם הגג: "לא נעניק היתר בנייה ל-2,300 דירות - עד להקמת מחלף"

יבנה נגד הסכם הגג: "לא נעניק היתר בנייה ל-2,300 דירות - עד להקמת מחלף"

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "לא נאפשר בניית שכונה נוספת ביבנה ללא הקמת מחלף דרומי - בלעדיו, נידונה העיר לפקקים גדולים"

25.05.2014, 16:53 | עינת פז-פרנקל

האם הסכם הגג של המדינה עם עיריית יבנה בסכנה? צבי גוב-ארי, ראש עיריית יבנה, עימה עתיד להיחתם הסכם גג, מאיים היום (א') שלא להוציא היתרי בנייה ל-2,300 דירות עד לקבלת המימון להקמת מחלף יבנה-דרום.

קראו עוד בכלכליסט

"כל עוד הממשלה לא תעמוד בהתחייבות להקמת מחלף יבנה-דרום, העירייה לא תנפיק היתרי בנייה חדשים ל-2,300 יחידות דיור", מסר גוב-ארי.

המחלף, בהשקעה של כ-300 מיליון שקל, אמור למנוע את הצורך של תושבי השכונות החדשות לחצות את העיר, ונועד לאפשר גישה תחבורתית נוחה לכביש מספר 4.

יבנה, צילום: עמרם כהן יבנה | צילום: עמרם כהן יבנה, צילום: עמרם כהן

''אי-קיום הבטחה שלטונית מחייבת תגובה - עצירת הסכמים והתניה בביצוע", מסר גוב-ארי. "לא נאפשר בניית שכונה נוספת ביבנה ללא הקמת מחלף דרומי, בלעדיו נידונה העיר לפקקים גדולים. החיבור למחלף הדרומי חשוב מאוד, ומבחינת העיר הוא תנאי הכרחי לחתימה על הסכם הגג. משרד ראש הממשלה, האוצר והשיכון מעוניינים להציף את השוק בדירות, ובידינו כיום 2,300 יחידות דיור המוכנות לשיווק, כאשר עוד כ-9,000 יחידות דיור מצויות בתכנון מתקדם. כל אלה מהווים כלי שכנוע אפקטיבי מאוד לתחילת בינוי המחלף ללא דיחוי".

בתגובה נמסר ממשרדי השיכון והאוצר: "תכנון המחלף המדובר טרם הסתיים ולכן תקצובו לא מהווה חסם. בכל מקרה הנושא התקציבי נמצא בדיון בין המשרדים הרלבנטיים (רשות מקרקעי ישראל, משרד השיכון,ומשרד התחבורה) וצפוי לבוא על פתרונו בתקופה הקרובה, במסגרת הדיון של המינהל על פתרון המימון מול משרד התחבורה וקידום הסכם הגג בעיר. המחלף הינו התניה בתוכנית בניין העיר ל-2,300 יחידות דיור במתחם יבנה BC".

במסגרת הסכמי הגג מעניקה המדינה מימון להסרת חסמים בתחומי התשתית (כגון הקמת מחלפים) ובניית מבני ציבור, לרשות מקומית שתבנה בתחומיה אלפי יחידות דיור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות