אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"חות חלשים לבנק אגוד: צניחה של 34% ברווח הנקי ברבעון צילום: שאול גולן

דו"חות חלשים לבנק אגוד: צניחה של 34% ברווח הנקי ברבעון

הסתכם ב-34 מיליון שקל. התשואה להון הסתכמה ב-4% לעומת תשואה של 6.5% ברבעון המקביל בשנה שעברה

25.05.2014, 17:51 | תומר ורון
דוחות חלשים לבנק אגוד. הבנק רשם ירידה של 34% ברווח הנקי שלו שנעמד בסוף הרבעון על 23 מיליון שקל, זאת לעומת רבעון מקביל. בהתאם, התשואה להון ירדה גם היא והסתכמה ב-4% לעומת תשואה של 6.5% ברבעון המקביל בשנה שעברה. יחס הון ליבה של הבנק עמד בסוף הרבעון על 9.43%.

עיקר הירידה מקורה בירידה בהכנסות מריבית נטו שהסתכמו בסוף הרבעון הראשון ב-139 מיליון שקל וזאת לעומת 161 מיליון שקל ברבעון המקביל – ירידה של 13.7%. את הירידה בהכנסות מריבית תולים בבנק בירידת ריבית בנק ישראל שירדה בשנה האחרונה ב-0.9% בממוצע. הריבית הנמוכה השפיעה בעיקר על הכנסות המימון של המגזר העסקי בבנק. תרומת המגזר לתוצאות הבנק רשמה ירידה דרסטית של 70% לעומת הרבעון המקביל ומלבד הריבית מציינים בבנק גם את הפרשות להפסדי אשראי בסך של 8 מיליון שקל לעומת הוצאה חיובית בסכום דומה ברבעון המקביל.

בנק אגוד בנק אגוד בנק אגוד

"הירידה בתוצאות שלנו הוא לא משהו שלא צפינו. מצד אחד ריבית בנק ישראל שיורדת והמדד השלילי ומצד שני ירידה יזומה בתיק האשראי העסקי מביאים אותנו בטווח הקצר לפגיעה ברווח", אמר מנכ"ל בנק אגוד, ישראל טראו, בשיחה עם כלכליסט. "זה נכון שסביבת הריבית הנמוכה היא לא משהו שמאפיין רק אותנו אבל לבנקים הגדולים היו אירועים חד פעמיים שהצליחו לחפות על זה כמו הפרשות חיוביות ואי הכנסה של חברות כלולות לדוחות".

מנגד, שינוי בתקינה חשבונאית שנכנסה לתוקף ב-1 לינואר 2014 תרם לגידול בהכנסות מעמלות בסך של שני מיליון שקל כך שההכנסות מעמלות גדלו בסה"כ ב-5 מיליון ונעמדו על 76 מיליון שקל – גידול של 7%.

סעיפי המאזן של הבנק מגלים מצד אחד צמיחה באשראי שמעניק הבנק ובשלושת החודשים האחרונים יתרת האשראי הכולל שמעניק הבנק לציבור גדלה ב-6.9% לעומת סוף 2013. מצד שני פקדונות הציבור רשמו ירידה של 3.7% בתקופה זו לדברי טראו מדובר בירידה בפקדונות המוסדיים בעוד פקדונות משקי הבית נמצאים דווקא בעליה – דוחות אגוד לא מאפשרים לבחון את נושא משקי הבית בלבד מאחר והדוחות והבנק לא מספק נתונים על מגזר זה בלבד. סך המאזן של הבנק (הנכסים שהוא מנהל) התכווץ ב-3.4% במהלך שלושת החודשים האחרונים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות