אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון גרוע לדורי בניה: הפסד גולמי של 26 מיליון שקל צילום: עמית שעל

רבעון גרוע לדורי בניה: הפסד גולמי של 26 מיליון שקל

הוצאות בלתי צפויות בשל בעיות הנדסיות בכמה פרויקטים העבירו את החברה שבשליטת גזית גלוב להפסד נקי של 28.9 מיליון שקל - מול רווח של 6.8 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2013. על רקע השינוי באומדני העלויות החברה הציגה מחדש את דוחות 2013

26.05.2014, 10:32 | יניב רחימי

דורי בניה, החברה הבת של קבוצת דורישבשליטת גזית גלוב, רשמה הפסד של 28.9 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2014, לעומת רווח נקי של 6.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. התוצאות העסקיות הגרועות של דורי בניה באות לידי ביטוי כבר בשורת הרווח הגולמי, המלמדת על הפסד של 26 מיליון שקל.

עיקר ההפסד של דורי בניה נובע מהצטברות של הוצאות בלתי צפויות ועליה באומדני עלויות הנדרשות להשלמת מספר פרויקטים. זאת כתוצאה מבעיות הנדסיות עליהן דיווחה דורי בניה שהתגלו בשלבי הביצוע המאוחרים של הפרויקטים האמורים. בדורי בניה מציינים שהחברה בוחנת את האפשרויות העומדות לרשותה לקבלת החזרים בגין העלויות הנוספות, בין היתר על ידי הגשת תביעות ביטוח או בדרך של גביה מקבלני המשנה שלה.

על מנת לשקף למפרע את השפעת תיקון הטעות באומדן העלויות הצפויות והרווח הנגזר כתוצאה מכך במספר פרויקטים, דורי בניה הציגה מחדש את הדו"חות הכספיים לשנת 2013. כפועל יוצא מההתאמות שבוצעו הורעו הנתונים המדווחים של דורי בניה לסוף 2013. סך המאזן התכווץ ב-10.8 מיליון שקל ל-921.8 מליון שקל וההון המיוחס לבעלי המניות הצטמצם ב-8.4 מיליון שקל, ל-232.6 מיליון שקל.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת של דורי בניה ברבעון הראשון של השנה הנוכחית היה שלילי והסתכם ב-115 מיליון שקל. התזרים השלילי נובע בעיקר מצבר הפרויקטים של החברה שמרביתם מצויים בשלבי ביצוע מתקדמים המצריכים משאבים כספיים מהחברה. לטענת החברה התקבולים בגין הפרויקטים צפויים להתקבל עם סיומם עוד בשנה הנוכחית.  

רונן אשכנזי מנכ"ל קבוצת דורי, צילום: עמית שעל רונן אשכנזי מנכ"ל קבוצת דורי | צילום: עמית שעל רונן אשכנזי מנכ"ל קבוצת דורי, צילום: עמית שעל

דורי בניה נהנית מקו אשראי בסך של 130 מיליון שקל מבעלת השליטה, גזית גלוב. קו האשראי שהועמד בפברואר השנה בסך של עד 75 מיליון שקל, הוגדל לאחרונה לבקשתה של דורי בניה ב-55 מיליון שקל נוספים נוכח המצב התזרימי הבעייתי של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות