אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הסדר הטיעון עם שלומי לחיאני: גם אחיו הודה בהפרת אמונים צילום: עמית מגל

בעקבות הסדר הטיעון עם שלומי לחיאני: גם אחיו הודה בהפרת אמונים

אבי לחיאני, שעל פי כתב האישום סייע לאחיו שלומי לקבל מאות אלפי שקלים מגורמים עסקיים בבת-ים בעת כהונתו כראש עיר, הודה הבוקר בשתי עבירות של הפרת אמונים. מכתב האישום נגדו נמחקו עבירות השוחד והלבנת ההון

26.05.2014, 10:52 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

סגן נשיאת בית משפט השלום בת"א, בני שגיא, אישר הבוקר הסדר טיעון בין הפרקליטות לאבי לחיאני - אחיו של ראש עיריית בת-ים לשעבר, שלומי לחיאני. במסגרת ההסדר הודה אבי לחיאני בשתי עבירות של הפרת אמונים, ומכתב האישום נגדו נמחקו עבירות השוחד, התיווך בשוחד והלבנת ההון. ההסדר לא כולל מתחם ענישה, כך שכל צד יטען באופן חופשי לעונש.

קראו עוד בכלכליסט

אבי לחיאני, צילום: שאול גולן אבי לחיאני | צילום: שאול גולן אבי לחיאני, צילום: שאול גולן

על פי כתב האישום המקורי, לאחר בחירתו לראשות העיר בת-ים פעל לחיאני, בצוותא עם אחיו אבי, לקבלת מאות אלפי שקלים מגורמים שלהם עסקים בעיר, ביודעו כי כספים אלה נמסרים לו, במישרין או בעקיפין, בעד פעולה הקשורה בתפקידו. הכספים האמורים הוגדרו על ידי המעורבים והועמדו לרשותו כהלוואות. הכספים ניתנו לו מבלי לערוך הסכם הלוואה, ללא ריבית וללא הצמדה. ההלוואות לא נפרעו במלואן ונותני ההלוואות לא עמדו על פירעונן המלא.

כפי שנחשף לראשונה באתר "כלכליסט", שלומי לחיאני, הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בשלוש עבירות של הפרת אמונים, ובתמורה נמחקו עבירות השוחד והלבנת ההון שיוחסו לו. במסגרת ההסדר מבקשת הפרקליטות לגזור על לחיאני שנת מאסר, ואילו ההגנה דורשת שיוטלו עליו עבודות שירות בלבד. 

את פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) מייצגת שרון כהנא. את אבי לחיאני מייצגים עורכי הדין אורי קינן וגיל קרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות