אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם בית"ר נורדיה ירושלים תחליף את בית"ר ירושלים?

האם בית"ר נורדיה ירושלים תחליף את בית"ר ירושלים?

בזמן שהאלימות ביציעים לא גוועת, בעלי הקבוצה אלי טביב מסתכסך עם האוהדים והשחקנים, גרעין אוהדי בית"ר ירושלים ומקים קבוצה חדשה של אוהדים

26.05.2014, 15:06 | כלכליסט

אלי טביב, הבעלים של בית"ר ירושלים, אינו מוכן להשקיע יותר בקבוצה ואף מחפש רוכש למניותיו - שנה בלבד לאחר שרכש אותה. כמו כן, על פי הדיווחים בירושלים, אחרי שהסתכסך עם השחקנים עקב אי תשלום משכורות בזמן, טביב עומד להסתכסך גם עם האוהדים לאחר שהקבוצה העלתה מחירי המנויים והכרטיסים בעונה הבאה. 

קראו עוד בכלכליסט

אלי טביב. "משיח", צילום: עוז מועלם אלי טביב. "משיח" | צילום: עוז מועלם אלי טביב. "משיח", צילום: עוז מועלם

מחיר מנוי לנוער/חייל יעמוד על 800 שקל במקום 500 בעונה החולפת. מחיר מנוי למבוגר יעמוד על 1,100 שקל במקום 850 שקל בעונה החולפת. העלייה במחירים באה למרות עונה מאוד מאכזבת מבחינה מקצועית.

במקביל להתפתחויות הלא נעימות בבית"ר ירושלים, מספר אוהדי בית"ר ירושלים מנסים להקים מחדש את הקבוצה שלהם. המועדון בית"ר נורדיה ירושלים מוקם בידי אוהדי בית"ר ירושלים שעל פיהם "מאסו בגזענות, בשנאה ובאלימות שהשתלטו על הקבוצה שעליה גדלנו". 

כרגע מספר עשרות אוהדים בחרו להצטרף למיזם ולשם "תל חי שקלים" (448 שקל) כדי  כדי לקחת חלק פעיל בהקמת הקבוצה (נוער, חיילים וסטודנטים זוכים למחיר מוזל של 320 שקל).

תחת הכותרת "מחזירים את האור למנורה" קוראים מקימי המיזם "לרבבות האוהדים בצהוב-שחור להצטרף ולקחת חלק פעיל בהקמה ובניהול של קבוצת האוהדים, שתפעל בירושלים מתוך מטרה להחזיר את ההדר הבית"רי למגרשים".

השם שנבחר, "נורדיה", הוא מחווה לשם הקבוצה בימים בהם הוציאו הבריטים את אגודת בית"ר מחוץ לחוק - קומץ חברים המשיך את פעילות המועדון במחתרת, תחת השם נורדיה. בין היתר זוכה המיזם לברכתה של תנועת בית"ר העולמית.

יו"ר הוועד המנהל הזמני של העמותה, ד"ר אציק אלפסי, מסר: "כאוהדים נאמנים ליווינו את בית"ר ירושלים בתקופות הטובות והרעות, בהפסדים ובניצחונות. לדאבוננו הקבוצה שאהדנו הפכה חממה לאלימות, לשנאה ולגזענות, תופעה שהגיעה לשיא באימון הפתיחה של העונה החולפת עם השלכת האבנים לעבר שחקנים מהקבוצה, שכל חטאם היה שקיבלו בסבר פנים יפות שחקנים שהגיעו מארץ זרה לשחק בבית"ר - וזאת ללא כל גינוי מצד הנהלת המועדון. במציאות שכזו אין לנו יכולת להזדהות עם הקבוצה הקיימת, אך יחד עם זאת אנחנו עדיין אוהדי בית"ר בלב ובנפש. במצב שכזה הקמת מועדון אוהדים נראה היה לנו כמהלך המתבקש. אנו מזמינים ילדים, נשים וגברים מכל שכבות האוכלוסייה להצטרף למועדון שישלב בין מצוינות ספורטיבית לקידום והפצת ערכי ההדר הבית"רי המשלבים בין אהבת המולדת ובין ערכים אוניברסאליים של שוויון בין כל בני האדם".

בימים אלה עובדים חברי הגרעין המייסד של הקבוצה על השלמת ההיערכות לרישום הקבוצה לעונת המשחקים הקרובה (2014/15). הסגל המקצועי של הקבוצה אמור להיות מורכב משחקני עבר של בית"ר ירושלים, כאשר מבחנים לסגל הקבוצה שתשאף להתבסס על שחקנים צעירים איכותיים מירושלים והסביבה צפויים להיערך במהלך חודש יוני.

לפי נועם ביטון, אחד מהמייסדים: "אנחנו בהליך השקה שקטה בפייסבוק בלבד. בהמשך אנו צפויים לפעול במישורים שיווקיים נוספים - החל ממכירה שמית לרשימת תפוצה, עבור בהפעלת אנשי שטח ברחבי ירושלים והצבת דוכני החתמה וכלה בחלוקת פלאיירים, הדבקת מודעות, מדבקות וכיו"ב".

 

כמו כן, העמותה פועלת למען רישום העמותה ברשם העמותות ובהתאחדות לכדורגל. העמותה נרשמה אצל רשם העמותות ב-6 באפריל כשמטרותיה הן: "להקים, לאגד ולתפעל קבוצת כדורגל. לפעול לקידום ערכים של שוויון, כבוד הדדי, מצוינות בספורט והישגים מקצועיים. להתנגד ולפעול כנגד גילויי אלימות, שנאה וגזענות מכל סוג שהוא".

לפי ביטון: "חשוב לציין שמעבר לגיוס הכספי באמצעות מכירת חברות באגודה - מה שאמור להוות כ-50 עד 70 אחוז מתקציב הקבוצה - אנו פועלים במקביל במישור נוסף של גיוס כספים מספונסורים. נכון לעכשיו יש כבר שני אנשי עסקים ירושלמים שהביעו נכונות עקרונית לתמוך במיזם, בשלב זה הם מבקשים לשמור על אנונימיות. רישום בהתאחדות יתבצע לקראת סוף יולי (העונה מתחילה רק בספטמבר, כמדומני), לאחר שנחתים שחקנים ונקיים מבחנים למעוניינים להצטרף לקבוצה".

מה לגבי ביקורות פנימיות של אוהדי בית"ר שלא מעוניינים "לעזוב" את הקבוצה המקורית? "אנחנו לא מאמינים שניתן עוד לשנות מבפנים", מוסרים בעמוד הפייסבוק של נורדיה. "זה כואב, זה חבל, זה לא כיף להתחיל מסע כזה - אבל דווקא בגלל שאנחנו אוהדי בית"ר אנחנו מרגישים מחוייבות לכך".

בימים אלה מתקיים מו"מ בין גרעין האוהדים לשחקני עבר של בית"ר במטרה לבנות צוות מקצועי שיוביל את הקבוצה בעונה הבאה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות