אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צופה פני עתיד: קפיצה של 11.4% בצבר ההזמנות של אלקטרה

צופה פני עתיד: קפיצה של 11.4% בצבר ההזמנות של אלקטרה

החברה שבשליטת אלקו סיימה את הרבעון הראשון עם עלייה של 6% ברווח הנקי ל-26.1 מיליון שקל. נכון לסוף הרבעון עמד צבר ההזמנות על 9.2 מיליארד שקל

26.05.2014, 14:14 | גיל קליאן
חברת התשתיות והנדל"ן אלקטרהסיימה את הרבעון הראשון של שנת 2014 עם ירידה בהכנסות ועלייה קלה ברווח התפעולי לעומת הרבעון הרביעי של 2013.

הכנסות החברה שבשליטת אלקושל משפחת זלקינד הסתכמו ב-907 מיליון שקל, ירידה של 2.5% לעומת הרבעון הקודם. בחברה הסבירו כי בנטרול פרויקטים שהחברה ביצעה בשותפות עם גורמים אחרים, כמו למשל עיר הבה"דים - אירוע שעל פי תקנות החשבונאות לא יכלה לאחד בשורת ההכנסות – שורת הכנסות של החברה מראה קיפאון בין התקופות.

את ההשפעה של הפרויקטים שבוצעו בשותפות ניתן לראות בשורת הרווח התפעולי של החברה, שם נכללות גם תוצאות של חברות בנות בהן לאלקטרה אין שליטה. החברות שבשליטה משותפת הסבו לאלקטרה ברבעון הראושן רווח של 1.7 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.8 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2013, כך שבסיכומו של דבר הרווח התפעולי של אלקטרה עמד על 47 מיליון שקל, עלייה של 2% לעומת הרבעון הקודם.

העלייה הקלה ברווח התפעולי, לצד שיפור בהוצאות המימון של החברה, הספיקו על מנת להעלות את הרווח הנקי של החברה ב-6% לסכום של 26.1 מיליון שקל.

צבר ההזמנות של אלקטרה נכון לסוף הרבעון הראשון עמד על 9.2 מיליארד שקל, עלייה של 11.4% לעומת צבר ההזמנות נכון לסוף 2013, כאשר מרבית העלייה נבעה מפרויקטים משותפים, כמו למשל פרויקט אגירה שאובה בגלבוע שצפוי להכניס 700 מיליון שקל בשנים 2014-2018.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה, ציין כי " ברבעון הראשון נרשמה עלייה נוספת בצבר העבודות, שחלקה נובע מכניסת הקבוצה לתחום התשתיות, מפרוייקטי זכיינות ומהגדלת נתח השוק של הקבוצה בתחומי הקבלנות, הבנייה והאלקטרו-מכניקה, בעיקר בשוק הישראלי. אנו ממשיכים לפעול גם בשווקים הבינלאומיים. בשבוע שעבר חתמנו על הסכם לפיתוח התשתיות במתחם המגורים פלנטוגרד שאנו מקדמים בסנט פטרסבורג, בו אנו רואים פוטנציאל משמעותי ליצירת ערך עתידי עבור אלקטרה".

איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות