אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלרד דוחה את ההנפקה בבורסת תל אביב

טלרד דוחה את ההנפקה בבורסת תל אביב

החברה ביקשה לגייס 100-80 מיליון שקל על פי שווי חברה של 300 מיליון שקל, אך הבינה מהתגובות בשוק כי השווי הצפוי יקטן ל-230 מיליון שקל בלבד

26.05.2014, 15:16 | ניר צליק

חברת ציוד התקשורת טלרד החליטה לדחות את ההנפקה בבורסת תל אביב, כשברקע חוסר הרצון להשלים את ההנפקה לפי שווי של 230 מיליון שקל לפני הכסף.

השווי הראשוני לפיו ביקשה טלרד ביקשה לבצע את ההנפקה היה של 300 מיליון שקל לפני הכסף, אולם לאחר הרוד שואו שערכה הבינה החברה מהתגובות בשוק כי השווי בהנפקה יקטן ל-230 מיליון שקל כאמור. החברה התתכוונה לגייס כ-80-100 מיליון שקל.

טלרד נשלטת על ידי קרן פורטיסימו (87%) והיא היתה אחת מחברות התקשורת הבולטות בישראל בעשור הקודם, אלא שפשיטת הרגל של נורטל, מלקוחותיה הגדולות, הובילה את החברה כמעט לפשיטת רגל. חברת כור, שהחזיקה אז ב-69% מהמניות, העבירה את מרבית מניותיה לפורטיסימו ללא תמורה. כור עדיין מחזיקה בכ-10% ממניות טלרד.

מבחינת ביצועים, החברה סיימה את 2013 עם הכנסות של 77.3 מיליון דולר ורווח נקי של 3.3 מיליון דולר לעומת הכנסות של 56.9 מיליון דולר ב-2012 ורווח נקי של 1.1 מיליון דולר. ה-EBITDA ב-2013 הסתכם ב-10 מיליון דולר.  

רן בוקשפן מנכ"ל טלרד רן בוקשפן מנכ"ל טלרד רן בוקשפן מנכ"ל טלרד

מפורסטימו נמסר: "חברת טלרד החליטה שלא לבצע את תכניותיה להנפקת מניות בבורסה בתל-אביב בתקופה הקרובה. בעקבות תהליך הצגת החברה למשקיעים מוסדיים, החליטה החברה שעדיף לה לעת עתה להמשיך לפעול ולפתח את מנועי הצמיחה שלה כחברה פרטית. ההחלטה התקבלה על אף אינדיקציות משוק ההון, לפיהן החברה יכלה להשלים את הנפקתה בהצלחה ולהפוך לחברה ציבורית. טלרד מציגה צמיחה מרשימה בשנים האחרונות תוך שמירה על רווחיות ואיתנות פיננסית, ובכוונתה להמשיך במגמה זו בשנים הבאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות